Lewandowscy i Ekipa Friza wśród najbardziej wpływowych osób w polskim Internecie

Podziel się newsem:

See Bloggers oraz Influtool ogłosili ranking najbardziej wpływowych i angażujących osobowości internetowych w 2020 roku. W czołówce Lewandowscy i członkowie Ekipy Friza.

Ranking stworzony przez See Bloggers, największy festiwal dla twórców internetowych w Polsce i Influtool, narzędzie, które analizuje profile influencerów w mediach społecznościowych, to zestawienie najbardziej wpływowych i angażujących osobowości internetowych w 2020 roku. W jego stworzeniu pod uwagę były brane takie dane jak: suma obserwujących, popularność pod względem liczby polubień, udostępnień i komentarzy, zaangażowanie liczone na poziomie średnich wartości interakcji z pojedynczym wpisem.

W poprzednim raporcie za rok 2018,, w czołówce byli m.in. Anna i Robert Lewandowscy, blogerki modowe Maffashion czy Jessica Mercedes i twórcy internetowi jak Friz, Blowek czy Suchar Codzienny.

Sprawdź także: Lista najbardziej wpływowych w polskim internecie według Forbes

Chcemy, aby ranking nie tylko wyróżniał poszczególnych twórców, ale nosił też walor edukacyjny – pokazywał, jak zmieniają się kanały internetowe, twórcy i oczekiwania społeczności. Stąd po raz pierwszy w prawie 10 letniej historii plebiscytu honorujemy twórców działających w nowej i niezwykle szybko rozwijającej się sieci społecznościowej – Tik Tok

Anna Zając współtwórczyni Rankingu oraz organizatorka See Bloggers

Zestawienie wyróżnia influencerów w kategoriach: twórca internetowy, osoby publiczne, instagramer, bloger, youtuber i tiktoker.

Kto rządził polskim Internetem w 2020 roku?

W ogólnym podsumowaniu TOP 100 polskich influencerów, na pierwszym miejscu nieustannie rządzi Robert Lewandowski. Na miejscu drugim jest Wersow czyli Weronika Sowa z Ekipy Friza, a on sam zamyka podium. Dalsze miejsca zajęli: Anna Lewandowska, Martyna Wojciechowska, Julia Kostera, Tromba, Ola Nowak, Marcysia Ryskala. Pierwszą dziesiątkę zamyka Julia Wieniawa.

W kategorii osób publicznych pierwsze miejsce zajął Robert Lewandowski, Anna Lewandowska uplasowała się na drugim, a podium zamyka Martyna Wojciechowska.

Na Instagramie rządzą kobiety: Wersow, Ola Nowak i Marcysia Ryskala. Podobnie w przypadku blogerów. Również tutaj w czołówce znalazły się panie: Mama Ginekolog, Make Life Easier i Janina Daily. Z kolei na polskim YouTube prym wiodą mężczyźni: Friz, Blowek i Kaluch.

W tym roku po raz pierwszy w rankingu pojawili się twórcy z TikToka. Najlepszą trójką tworzącą w tym medium społecznościowym są: Pasiek, Fredziownik Art i Mateusz Myla.

Z całym rankingiem można zapoznać się pod tym linkiem.

See Bloggers oraz Influtool ogłosili ranking najbardziej wpływowych i angażujących osobowości internetowych w 2020 roku. W czołówce Lewandowscy i członkowie Ekipy Friza. Ranking stworzony przez See Bloggers, największy festiwal dla twórców internetowych w Polsce i Influtool, narzędzie, które analizuje profile influencerów w mediach społecznościowych, to zestawienie najbardziej wpływowych i angażujących osobowości internetowych w 2020 roku. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.