Lista najbardziej wpływowych w polskim internecie według Forbes


31 sierpnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Forbes przygotował listę najbardziej wpływowych ludzi w polskim internecie. Sprawdźcie, kto się na niej znalazł! Jest kilka zaskoczeń.

Lista najpopularniejszych influencerów 2020

Nie jest już chyba niczym nadzwyczajnym fakt, że w obecnych czasach nie trzeba mieć szczególnych talentów, wiedzy czy umiejętności, aby stać się popularnym. Internet sprawił, że sławę może zyskać każdy i to często przy nieszczególnym nakładzie pracy. Nierzadko po prostu za sprawą głupoty.

Osoby działające w internecie zwykliśmy nazywać influencermi, czyli tymi, którzy mają na nas jakiś wpływ, oddziałują na społeczeństwo – mniej lub bardziej korzystnie.

Zastanawialiście się kiedyś, kto jest najbardziej wpływową postacią w polskim internecie? Ktoś, kto osiąga wiele sukcesów, jest inteligentny i ma coś wartościowego do przekazania? Celebryci? Cóż… Możecie się troszkę zdziwić, bowiem w dużej części są to postaci, które znane są jedynie z internetu, a w realnym świecie niemalże nie istnieją.

Najbardziej wpływowi ludzie w polskim internecie według Forbes

Biznesowy magazyn Forbes opublikował właśnie listę najbardziej wpływowych osób w polskim internecie przygotowaną wraz z firmą InfluTool. Wyniki, opracowane na podstawie liczby polubień, komentarzy, udostępnień, popularności, zaangażowania, liczby obserwujących, zasięgu czy umiejętności zbudowania trwałej relacji z odbiorcami, są… dość intrygujące. Na liście znalazły się takie postaci jak Martyna Wojciechowska, Ewa Chodakowska, Krzysztof Gonciarz, Maffashion, Anna Lewandowska, czy plasujący się na pierwszym miejscu Robert Lewandowski, ale wśród nich są też nazwiska, które wielu z Was mogą niewiele powiedzieć.

Forbes influencerzy

W zestawieniu nie zabrakło również przedstawicieli świata muzycznego. Tutaj mamy chociażby CLEO, Dawida Kwiatkowskiego, Sylwię Lipkę, czy Sylwię Przybysz. Kto jeszcze znalazł się na liści najbardziej wpływowych osób w polskim internecie według Forbes? Spójrzcie sami, jakimi autorytetami kieruje się dziś nasze społeczeństwo:

 1. Robert Lewandowski
 2. Friz
 3. Stuu Burton
 4. Blowek
 5. Deynn
 6. Fit Lovers
 7. Sylwia Przybysz
 8. Anna Lewandowska
 9. Little Monster
 10. Rezi
 11. Red Lipstick Monster
 12. Julia Wieniawa
 13. Agnieszka Grzelak
 14. Ewa Chodakowska
 15. Martyna Wojciechowska
 16. Ola Nowak
 17. Maffashion
 18. Joanna Krupa
 19. JDabrowsky
 20. Sylwia Lipka
 21. Dawid Kwiatkowski
 22. Magda Gessler
 23. CLEO
 24. Krzysztof Gonciarz
 25. Magda Bereda

Pełen ranking 40. najbardziej wpływowych influencerów 2020 znajdziecie tutaj.

Forbes przygotował listę najbardziej wpływowych ludzi w polskim internecie. Sprawdźcie, kto się na niej znalazł! Jest kilka zaskoczeń. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Lista najpopularniejszych influencerów 2020 Nie jest już […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →