kadr z klipu do utworu „Break My Soul"

Gwiazdy muzyki pop na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet 2022 roku według „Forbesa”


09 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

„Forbes” opublikował listę 100 najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Pośród nich znalazły się także wokalistki.

Gwiazdy pop na wyjątkowej liście „Forbesa”

Choć lista 100 najbardziej wpływowych kobiet „Forbesa” jest dość uznaniowa, bezsprzecznie cieszy się dużym zainteresowaniem i uwagą. I choć zgodnie z przewidywaniami na czołowych miejscach listy znajdują się polityczki i biznesmenki, nie zabrakło miejsca także dla artystek. Na liście znalazły się Beyoncé, Rihanna i Taylor Swift. Najwyżej usytuowana z nich, na 73. miejscu, to autorka płyty Anti, która powoli wraca do branży muzycznej. Skąd więc wzięła się tak wysoka pozycja Rihanny? Z wielu gałęzi biznesowych, a także działalności charytatywnej. W 2022 jej majątek netto wyceniono na ponad 1,4 miliarda dolarów. Marka bielizny stworzona przez wokalistkę, Savage x Fenty, w której ma 30% udziałów, jest warta około 1 mld dolarów. Rihanna jest także zaangażowaną działaczką społeczną – pozyskiwała fundusze na rzecz ofiar kataklizmów, m.in. trzęsienia ziemi w Haiti, angażowała się w akcje UNICEF i prowadziła kilka własnych fundacji. Jest też ambasadorką nadzwyczajną edukacji, turystyki oraz inwestycji Barbadosu, kraju, w którym się urodziła. Wspominane wcześniej Taylor Swift i Beyoncé znalazły się kolejno na 79. i 80. miejscu listy Forbesa, którą znajdziecie tutaj.

Rihanna – Lift Me Up

Kolekcjonerka Grammy’s

Być może na liście Forbesa Beyoncé nie uplasowała się na wysokiej pozycji, jednak na swoim, muzycznym podwórku zdaje się nie mieć sobie równych. Już teraz wiadomo, że w przyszłorocznych Grammy’s powalczy wraz ze swoim albumem Renaissance o aż 9 statuetek. Między innymi w najważniejszych kategoriach: piosenka roku (Break My Soul), nagranie roku, album roku, ale także najlepszy utwór dance/electro.

„Forbes” opublikował listę 100 najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Pośród nich znalazły się także wokalistki. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Gwiazdy pop na wyjątkowej liście „Forbesa” […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →