Krzysztof Gonciarz z własną wystawą w muzeum Manggha w Krakowie – Tokio24

Podziel się newsem:

Krzysztof Gonciarz to jeden z najpopularniejszych polskich jutuberów. Od niedawna w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie można podziwiać jego autorską wystawę – Tokio24.

Krzysztof Gonciarz to jeden z prekursorów twórców internetowych. Początkowo zajmował się grami komputerowymi. Popularność zyskał za sprawą komediowego kanału na YouTube – Zapytaj Beczkę. Ale największy sukces przyniosła mu seria codziennych vlogów.

Krzysztof Gonciarz daily vlog

Od 2016 roku na drugim kanale Krzysztof publikuje daily vlogi, czyli (prawie) codziennie można obejrzeć filmik z jego życia. Okazało się, że ta nowa, bardziej poważna wersja Gonciarza przypadła do gustu widzom i dziś jego kanał subskrybuje już niemal 900 tysięcy osób.

Krzysztof Gonciarz wielokrotnie prezentował serie z podróży po najróżniejszych zakątkach świata, m.in. z Grenlandii, Czarnobyla czy Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej. Jednak na codzień Gonciarz mieszka w stolicy Japonii i to właśnie temu miastu jest poświęcona jego autorska wystawa w muzeum.

Krzysztof Gonciarz – wystawa Tokio 24 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Wiele młodych osób zaczęło interesować się Japonią pod wpływem filmów Gonciarza. Teraz internetowy twórca wychodzi poza YouTube i jego najnowszy film o Tokio można podziwiać w ramach wystawy Tokio 24.

Wystawa podzielona jest na trzy części. W pierwszej prezentowany jest film, który trwa około 20 minut i przedstawia 24-godzinny cykl życia Tokio. Obrazowi towarzyszy pięć utworów autorstwa muzyków: Pawbeatsa, Macieja Kuleszy, Arkadiusza Reikowskiego, projektu Krakowitz oraz duetu Urbański & Bąk.

Druga część to instalacja artystyczna stworzona we współpracy Krzysztofa Gonciarza i kuratorek wystawy. W wyciemnionej przestrzeni obraz jest tam rzutowany za pomocą mappingu. Jest to chyba najbardziej efektowna wizualnie część wystawy.

Ostatnia część wystawy to odtworzona ciasna uliczka Tokio oświetlona charakterystycznymi neonami.

Wystawę można oglądać do 29 września. Byliście już? Jak wrażenia?

Krzysztof Gonciarz – GonKon

Kolejnym dużym przedsięwzięciem Krzysztofa Gonciarza jest GonKon, czyli przestrzeń, w której widzowie mogą się spotkać z twórcami internetowymi. Jest to o tyle wyjątkowe, że wydarzeniu towarzyszą instalacje artystyczne, pokazy audiowizualne, panele dyskusyjne oraz warsztaty dla uczestników .

W tym roku odbędzie się już druga edycja GonKonu. Będzie to miało miejsce 5 października w obiekcie Mińska 65 w Warszawie. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

krzysztof gonciarz gonkon

Zobacz także: Polscy youtuberzy nagrali Czarne Lusterko

Zdjęcie pochodzi z filmu Krzysztofa Gonciarza na YouTube

Krzysztof Gonciarz to jeden z najpopularniejszych polskich jutuberów. Od niedawna w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie można podziwiać jego autorską wystawę – Tokio24. Krzysztof Gonciarz to jeden z prekursorów twórców internetowych. Początkowo zajmował się grami komputerowymi. Popularność zyskał za sprawą komediowego kanału na YouTube – Zapytaj Beczkę. Ale największy sukces przyniosła mu […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →