Dawid Podsiadło i Taco Hemingway wśród najbardziej wpływowych Polaków 2019


01 listopada 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Tygodnik Wprost jak co roku zaprezentował zestawienie najbardziej wpływowych Polaków. Na liście znalazło się kilku muzyków, m.in. Dawid Podsiadło i Taco Hemingway. Zobaczcie cały ranking.

Tygodnik Wprost zaprezentował właśnie tegoroczne zestawienie najbardziej wpływowych ludzi w Polsce. Redakcja ponownie wskazała osoby, które swoją pracą „wpływają na nasze życie i kształtują rzeczywistość, w której żyjemy.” Pierwsze miejsce zajął Jarosław Kaczyński, drugie miejsce przypadło laureatce Literackiego Nobla – Oldze Tokarczuk, natomiast podium zamyka Mateusz Morawiecki.

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway wśród najbardziej wpływowych Polaków 2019

W zestawieniu oprócz polityków i pisarzy, znaleźli się również biznesmeni, sportowcy, dziennikarze oraz muzycy. Z tych ostatnich najwyżej, na dziesiątym miejscu znaleźli się ex aequo Dawid Podsiadło i Taco Hemingway. W uzasadnieniu możemy przeczytać:

W muzyce rozrywkowej nie ma w kraju większych gwiazd. Przez ostatni rok swoimi koncertami zapełniali największe sale, a ich piosenki biły rekordy popularności na YouTubie i w serwisach streamingowych. Małomiasteczkowy Dawida Podsiadły potrzebował pięciu dni, aby pokryć się platyną. Pocztówka z WWA, lato 2019 jeszcze w przedsprzedaży rozeszła się w 15 tys. egzemplarzy, a w dzień premiery w serwisie Spotify została odtworzona 3 mln razy. Właśnie przy tej płycie po raz pierwszy współpracowali. Podsiadło gościnnie zaśpiewał w hicie W piątki leżę w wannie. A we wrześniu ich wspólny występ przeszedł do historii. Jako pierwsi polscy artyści wyprzedali komplet biletów na Stadion Narodowy w Warszawie. Co jeszcze ich łączy? Że nie adresują swojej muzyki do mas, nie brylują w mediach i rzadko robią sobie zdjęcia na ściankach. Za to świetnie wyczuwają gust nowej klasy średniej. Ambitny pop pierwszego z nich i rap drugiego stały się ścieżką dźwiękową życia wielkomiejskiej inteligencji i mieszkańców osławionego warszawskiego miasteczka Wilanów.

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway

Pozostali muzycy, którzy znaleźli się na liście to Roksana Węgiel i Doda. Zobaczcie całą listę:

Najbardziej wpływowi Polacy: Wprost 2019

 1. Jarosław Kaczyński
 2. Olga Tokarczuk
 3. Mateusz Morawiecki
 4. Donald Tusk
 5. Tomasz i Marek Sekielscy
 6. Jacek Kurski
 7. Małgorzata Kidawa-Błońska
 8. Andrzej Duda
 9. Ojciec Tadeusz Rydzyk
 10. Dawid Podsiadło i Taco Hemingway
 11. Zbigniew Ziobro
 12. Michał Sołowow
 13. Włodzimierz Czarzasty
 14. Marian Banaś
 15. Polski lekarz
 16. Roksana Węgiel
 17. Adam Bodnar
 18. Adam Bielan
 19. Grzegorz Schetyna
 20. Danuta Holecka
 21. Robert Lewandowski
 22. Ryszard Terlecki
 23. Adrian Zandberg
 24. Dorota „Doda” Rabczewska-Stępień
 25. Abp Marek Jędraszewski
 26. Władysław Kosiniak-Kamysz
 27. Patryk Vega
 28. Rafał Trzaskowski
 29. Jan Komasa
 30. Anja Rubik
 31. Jerzy Owsiak
 32. Jarosław Gowin
 33. Adam Glapiński
 34. Aleksander Kwaśniewski
 35. Bronisław Komorowski
 36. Jerzy Kwaśniewski
 37. Jacek Sasin
 38. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
 39. Janina Ochojska
 40. Martyna Wojciechowska
 41. Aleksandra Dulkiewicz
 42. Edward Miszczak
 43. Wiesław Myśliwski
 44. Zygmunt Solorz-Żak
 45. Robert Biedroń
 46. Barbara Nowacka
 47. Lech Wałęsa
 48. Nicole Sochacki-Wójcicka
 49. Ewa Chodakowska
 50. Agnieszka Holland

Tygodnik Wprost jak co roku zaprezentował zestawienie najbardziej wpływowych Polaków. Na liście znalazło się kilku muzyków, m.in. Dawid Podsiadło i Taco Hemingway. Zobaczcie cały ranking. Tygodnik Wprost zaprezentował właśnie tegoroczne zestawienie najbardziej wpływowych ludzi w Polsce. Redakcja ponownie wskazała osoby, które swoją pracą „wpływają na nasze życie i kształtują rzeczywistość, w której żyjemy.” Pierwsze miejsce […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Koncerty Pop

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.