Patrycja Wanot

Taco Hemingway zrobił 9 zer. Raper jako pierwszy polski artysta z miliardem na Spotify


06 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Taco Hemingway, zdanie o nim można posiadać skrajnie różne – szczególnie po dwóch ubiegłorocznych albumach, niezależnie od tego – artysta robi swoje i właśnie przekroczył miliard odtworzeń na Spotify.

Taco Hemingway i ustawka z rekordem

Polski raper niechybnie idzie w ślady Drake’a. I choć do kanadyjskiego artysty jeszcze sporo mu brakuje, tak na rodzimej scenie jest bezkonkurencyjny. Przynajmniej, jeżeli chodzi o popularność, bowiem właśnie przekroczył magiczny próg miliarda odtworzeń na platformie Spotify. I nie chodzi tu jedynie o wykręcenie kolejnych cyferek, nie. Taco Hemingway jest pierwszym polskim muzykiem, któremu udało się osiągnąć taki wynik. Z jednej strony, biorąc pod uwagę hype na hip-hop z wyszczególnieniem jego twórczości to nic dziwnego, z drugiej zaś, spodziewałabym się, że to ktoś pokroju Dawida Podsiadło jako pierwszy osiągnie ten pułap.

Taco Hemingway – kto jeszcze słucha „Marmuru” po czterech latach od premiery?

Taco Hemingway zrobił miliard na Spotify
fot. Kuba Dąbrowski / Materiały prasowe

Taco Hemingway bije swoje wyniki

Jak donoszą Analizy i obliczenia w rapie, raper na dzień 6 kwietnia 2021 wygenerował dokładnie 1 074 120 867 odtworzeń na Spotify. Oznacza to, że Taco Hemingway zrobił swoje 6 zer lekko ponad 1074 razy. Na tę olbrzymią liczbę składają się solowe projekty rapera, czyli cztery epki, sześć długogrających albumów oraz płyta i epka wydana pod szyldem Taconafide (86,5%), które wykręciły dokładnie 929 349 352 odsłuchań utworów. Z numerów, na jakich artysta udzielił się gościnnie, do puli wpadło łącznie dodatkowe 144 780 515 wyświetleń, czyli 13,5% wszystkich odtworzeń. Gwoli porównania – wyniki Filipa przebijają prawie 1,5 krotnie wyniki Quebonafide.

Taco Hemingway – 6 zer

Taco Hemingway, zdanie o nim można posiadać skrajnie różne – szczególnie po dwóch ubiegłorocznych albumach, niezależnie od tego – artysta robi swoje i właśnie przekroczył miliard odtworzeń na Spotify. Taco Hemingway i ustawka z rekordem Polski raper niechybnie idzie w ślady Drake’a. I choć do kanadyjskiego artysty jeszcze sporo mu brakuje, tak na rodzimej scenie […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →