Czy Kubańczyk namiesza jeszcze w polskim rapie?

Podziel się newsem:

Kubańczyk to postać w polskim rapie, budząca sporo kontrowersji. Wszystko to ze względu na youtube’ową przeszłość rapera. Ten jednak sukcesywnie idzie po swoje, gromadząc miliony odsłon pod swoimi numerami. Kim zatem jest Kubańczyk? Tego dowiecie się właśnie z tego tekstu.

Kim jest Kubańczyk?

To pytanie zadawało sobie wiele osób, w momencie gdy raper wkroczył na scenę, a jego numery seryjnie zaczęły pojawiać się na samym szczycie youtube’owej karty na czasie.

Wielu kojarzyć go może z roli ochroniarza w produkcjach Lorda Kruszwila. To właśnie przez nią przypięta została mu łatka youtubowego celebryty, który zaczął zajmować się rapem, bo jest to aktualnie najbardziej opłacalne.

W przypadku Kubańczyka niekoniecznie tak było w 100%. Na kanale rapera znajdziecie chociażby filmy gdzie ten na gitarze akustycznej gra numery Zeusa, Grubego Mielzky’ego, czy Miuosha. W przeszłości zajmował się także samym rapem, czy produkcją bitów.

Kubanczyk Guitar – Silny Jak Nigdy Wkurwiony Jak Zwykle /Gruby Mielzky

Zanim jednak Kubańczyk dołączył do ekipy Lorda Kruszwila, na swoim koncie miał już numer, dzięki któremu usłyszało o nim trochę większe grono odbiorców. Mowa oczywiście o kawałku Lady Pank, który na ten moment ma blisko 23 miliony wyświetleń.

Kubańczyk – Lady Pank

Łatka youtube’owego błazna

Tak jak pisałem wyżej, przez udział w produkcjach Lorda Kruszwila i Kamerzysty, Kubańczykowi została przypięta łatka youtube’owego celebryty. Jednakże rola głupkowatego ochroniarza, którą w nich odgrywał w pewnym momencie po prostu stała się uciążliwa. Ponadto Kubę mogliśmy oglądać podczas gali Fame MMA, gdzie stoczył pojedynek z innym raperem – L PRO.

W momencie gdy do sieci trafiały przeróżne produkcje Kruszwila z Kubańczykiem w roli ochroniarza, ten pracował wraz z Kamerzystą nad jego pierwszą płytą. Ponadto, to właśnie Kuba odpowiedzialny jest miks i mastering całego wydawnictwa, a także większą część warstwy lirycznej.

Solowa płyta nadchodzi

W związku z tym, Kubańczyk zdecydował się zrezygnować z roli ochroniarza i skupić się tylko na muzyce. W 2020 roku ukaże się jego debiutancki krążek zatytułowany Cały Ja. Usłyszymy na nim całą gamę znanych raperów z między innymi z Kartkym, Majorem SPZ i Filipkiem na czele.

Kubańczyk feat. Kartky – Złe Sny

Trzeba przyznać, że goście robią wrażenie, natomiast produkcja i realizacja utworów, które mogliśmy już usłyszeć stoi naprawdę na przyzwoitym poziomie. Co do warstwy lirycznej, no cóż, ją zostawiam do samodzielnej interpretacji.

Kubańczyk – Cały Ja

Według zapowiedzi krążek opowiadać ma o walce o marzenia, pokonywaniu życiowych przeszkód i problemach z młodości. Krążek możecie zamawiać ze strony preorder.pl

Kubańczyk na pewno wykorzystał swoją pozycję i popularność jako trampolinę do sukcesu w muzyce. Oczywiste jest chyba to, że gdy masz jakieś zajawki, pasje, czy zainteresowania, to w momencie gdy znajdą się środki na ich realizację zaczynasz je spełniać.

Owszem, utwory osiągają kolosalne wyniki, jednak moim zdaniem w żaden sposób nie różnią się od większości produkcji na polskiej scenie i to niekoniecznie tych z topu. Numery oparte są na obecnie najpopularniejszych patentach i chwytach. Jednak z tak potężnym fanbasem zebranym przy współpracy z Kruszwilem o Kubańczyku na pewno jeszcze usłyszymy.

Kubańczyk to postać w polskim rapie, budząca sporo kontrowersji. Wszystko to ze względu na youtube’ową przeszłość rapera. Ten jednak sukcesywnie idzie po swoje, gromadząc miliony odsłon pod swoimi numerami. Kim zatem jest Kubańczyk? Tego dowiecie się właśnie z tego tekstu. Kim jest Kubańczyk? To pytanie zadawało sobie wiele osób, w momencie gdy raper wkroczył na […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Polish Hip-Hop Festival 2020

Biletomat.pl
180 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →