Kadr z teledysku

Mata z kolejnym sukcesem sprzedażowym – tym razem za preorder „Młodego Matczaka


20 września 2021

Podziel się newsem:

Nikogo chyba nie dziwi, że człowiek, który otrzymał status platynowej płyty za niewydany jeszcze album, Mata, osiągnął kolejny sukces sprzedażowy.

Mata – prekursor?

Choć debiut wydał dwa lata temu, wciąż pozostaje prawdopodobnie najgorętszą ksywą w grze. Jego dobra passa rozpoczęła się od przełomowej Patointeligencji. Zjawiska, jakiego w polskim rapie po prostu wcześniej nie było. Oto chłopak z dobrego domu wyszedł przed szereg i przedstawił problemy, z jakimi borykają się młodzi przedstawiciele wyższej klasy średniej. Dotychczas w polskim rapie piętnowani i pomijani. Jego sukces polega na tym, że udało mu się dotrzeć do ludzi, którym wcześniej trudno było się odnaleźć w tej muzyce. Nagle pojawił się ktoś, kto nawija o nich. Piosenkę nie bez powodu nazwano hymnem pokolenia.

Przeczytaj: Mata nie tylko z albumem. Będzie jeszcze EPka „100 dni po maturze”

Mata nowy album
Instagram

Przecież on ma tylko 21 lat!

Jego sukcesy wymieniać można by długo. 54 miliony wyświetleń pod wspomnianą Patointeligencją. Kontrakt w SBM Label. Dwie platynowe płyty, z czego jedna okryła się platyną przed premierą albumu. Znalezienie się na liście Bilboard Global jako pierwszy polski artysta. Podbijanie szturmem zestawień popularności na Spotify. Nadchodzący album Młody Matczak to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier 2021 roku, o ile nie najbardziej wyczekiwana. O czym świadczy kolejne osiągnięcie na długiej liście Matczaka – ostatnie 10.000 sztuk preorderu w wersji deluxe wyprzedało się w trzy dni.

Młody Matczak – co już wiemy o albumie?

Premiera zapowiedziana była na 21 września, jednak przesunięto ją na 1 października. Do preorderu w wersji deluxe dołączone będzie fizyczne wydanie EP-ki 100 dni po maturze, którego w żaden inny sposób nie dostaniemy. Na 2 października zaplanowany jest koncert premierowy na warszawskim Bemowie, na który to hype jest być może nie mniejszy niż na samą płytę. SBM Label zapowiada wydarzenie, jako zorganizowane z takim rozmachem, jakiego polski hip-hop jeszcze nie miał okazji uświadczyć. Płytę promują następujące single: Patoreakcja, Kiss cam, La la la (oh oh) oraz Papuga. Nam nie pozostaje nic innego, jak wyczekiwać tej premiery, która na pewno sporo namiesza na rodzimym rapowym podwórku.

Mata – Patointeligencja

Nikogo chyba nie dziwi, że człowiek, który otrzymał status platynowej płyty za niewydany jeszcze album, Mata, osiągnął kolejny sukces sprzedażowy. Mata – prekursor? Choć debiut wydał dwa lata temu, wciąż pozostaje prawdopodobnie najgorętszą ksywą w grze. Jego dobra passa rozpoczęła się od przełomowej Patointeligencji. Zjawiska, jakiego w polskim rapie po prostu wcześniej nie było. Oto […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →