Mata jako pierwszy artysta z Polski trafił na amerykańską listę Billboard


07 lipca 2021

Podziel się newsem:

Zdaje się, że niedługo o Młodym Matczaku mówić będziemy jedynie w kontekście kolejnych ustalanych rekordów i osiągniętych sukcesów. Mata bowiem na konto wpisać może sobie kolejny bezprecedensowy wyczyn. Raper jako pierwszy artysta z Polski trafił na amerykańską listę magazynu Billboard.

Magazyn Billboard publikuje artykuł o Młodym Matczaku

Mata bije rekord za rekordem. Ten najnowszy osiągnął za sprawą zaprezentowanego przed dwoma tygodniami singla Kiss cam (podryw roku). I dzięki liczbie odtworzeń jakie uzyskał wraz ze zrealizowanym do niego teledyskiem. Licznik wyświetleń klipu do Kiss cam (podryw roku) 100 tysięcy wybił bowiem już kilkadziesiąt minut po premierze. Ostatecznie natomiast, w ubiegłym tygodniu, przekroczono próg 10 milionów! I dzięki temu właśnie wynikowi Mata zaistniał na liście Billboard Global 200 Excl. U.S. Dokładnie to zajął jej 198 miejsce. Jest to globalna lista uwzględniająca ponad 200 światowych rynków muzycznych z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych. A autor Patointeligencji oraz Patoreakcji trafił na tą listę jako pierwszy artysta z Polski! Singiel Kiss cam (podryw roku) jest z kolei pierwszym polskojęzycznym utworem, który znalazł się na światowej liście przebojów. A to jest już sukces ogromny! Tak duży, że magazyn Billboard poświęcił Macie osobną część artykułu, a ksywę rapera umieszczono w nagłówku!

Mata, pierwszy artysta z Polski, który trafił na Billboard Global Excl. U.S., debiutując na 198 miejscu z „Kiss Cam (Podryw Roku),” jest to także pierwszy światowy hit śpiewany w języku polskim. Piosenka 20-letniego rapera z Wrocławia zadebiutowała z wynikiem 10,3 milionów odtworzeń (wzrost o 49%) poza Stanami Zjednoczonymi w tygodniu kończącym się 1 lipca, według danych MRC Data.

magazyn Billboard

Autor artykułu zamieszczonego na stronie magazynu Billboard zauważa również, że w wyniku tym przeważają ilości odtworzeń samego klipu do Kiss cam (podryw roku)– ponad 6 milionów obejrzeń video w stosunku do 4,3 streamów wersji audio. Tym samym, singiel Maty, na liście ponad 200 piosenek, jest jednym z zaledwie 18, które cieszą się większą popularnością w wersji teledyskowej. Obecnie na YouTube klip do Kiss cam (podryw roku) obejrzano już ponad 18 milionów razy, a singiel zajmuje pierwsze miejsce na Karcie Czasu.

Mata – Kiss cam (podryw roku)

Maty rekordy kolejne

Trafienie na światową listę Billboard Global 200 Excl. U.S. to zaledwie ostatni spektakularny sukces Młodego Matczaka. A te reprezentant SBM Label odnosi jeden za drugim. W marcu tego roku Mata pobił polski rekord piosenki, która w ciągu doby zdobyła największą ilość wyświetleń. Chodzi oczywiście o zaprezentowaną wówczas Patoreakcję, którą w przeciągu tylko jednej doby odtworzono 643,846 razy. W czerwcu natomiast Mata zdobył Złotą Płytę w zaledwie 6 godzin od rozpoczęcia przedsprzedaży najnowszego albumu. W tak krótkim czasie preorder płyty Młody Matczak zakupiono w ilości 15 tysięcy egzemplarzy! Kolejny rekord Mata zdążył pobić już tym tygodniu. A ten z kolei dotyczy zaplanowanego na 2 października koncertu rapera na lotnisku Bemowo. Sprzedaż biletów na to wydarzenia cieszy się bowiem popularnością tak dużą, jakiej nie osiągnął do tej pory żaden solowo działający raper w Polsce.

Mata – Patoreakcja

Singiel „Kiss cam (podryw roku)” znalazł się na globalnej liście Billboard Global 200 Excl. U.S.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →