Piotr Pytel

Mata w kolejnym patosinglu – „Patoreakcja” na życie w Polsce


30 marca 2021

Podziel się newsem:

Mata na swoim debiucie 100 dni do matury obiecał, że kiedyś skończy z nawijaniem o browarach i skrętach. Dziś wypuścił ponad pięciominutowy singiel, na którym rozlicza siebie i nas tak, jak zrobiło to Polskie Tango Taco Hemingwaya.

Mata patoreaguje

No i pozamiatane. Jak zapowiedział, tak zrobił, ale czy właściwie ktokolwiek się tego spodziewał? Były letniaczki, były traczki do chillowania na imprezach, były numery zakrawające o mainstream szerszy niż licealne korytarze.

Mata, nie daj się zjeść. „Patoreakcja” na bananowego chłopca

I wydaje mi się, że nikt nie podejrzewał Maty, że jego nowy singiel uderzy w tony tak poważne, będąc jednocześnie wszystkim naraz. Wyznaniem i wyzwaniem, rzuconym w twarz wszystkim, którzy zamykają oczy na rzeczywistość, w jakiej żyją. Patoreakcja jest aż gęsta od rzeczy, które mogą boleć, mnóstwo jest w nich linijek, przez które może ścierpnąć skóra. Patointeligencja nie stworzyła obrazu antyinteligencji, tylko pokazała ją w innym – jaskrawszym świetle. I tutaj dzieje się się dokładnie to samo, przy znacznie dokładniejszym powiększeniu. Kompletna wiwisekcja społeczeństwa – z Tobą, Tobą, Tobą i Jackiem Kurskim na czele.

Mata wypuszcza nowy singiel Patorelacja
fot. Aleksander Żukowski

Mata – czy Patorekreacja to najważniejszy singiel tego roku?

Młody raper nie strzępi języka na próżno: on wie, kto go słucha, wie, ile osób go słucha i doskonale wie, jakie reakcje może wywołać. I korzysta z tego przywileju bardzo świadomie. Nie przesadzę, jeżeli powiem, że Patoreakcja ma szansę być jednym z najważniejszych singli tego roku. Nie przesadzę, snując domysły, że Mata wyląduje w dzisiejszym wydaniu wiadomości.

Gdzie byłby Mata, gdyby nie hajs, Wojewódzki i Tata? – komentarz Marceli Świetlik

Numer prócz tego, że ważny i znaczący, jest również technicznym opus magnum samego Michała. Zarówno w tekście, jak i w teledysku aż kipi od intertekstualności oraz popkulturowych nawiązań.

Mata – Patoreakcja

W tygodniku Polityka znajdziecie rozmowę, którą Kuba Wojewódzki przeprowadził z Matą przy okazji wydania utworu Patoreakcja.

Mata na swoim debiucie 100 dni do matury obiecał, że kiedyś skończy z nawijaniem o browarach i skrętach. Dziś wypuścił ponad pięciominutowy singiel, na którym rozlicza siebie i nas tak, jak zrobiło to Polskie Tango Taco Hemingwaya. Mata patoreaguje No i pozamiatane. Jak zapowiedział, tak zrobił, ale czy właściwie ktokolwiek się tego spodziewał? Były letniaczki, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →