Mata z kontrowersyjnym przekazem w najnowszym singlu. Posłuchaj „Patointeligencji”


12 grudnia 2019

Podziel się newsem:

Mata, reprezentant SBM Label w najnowszym singlu porusza kontrowersyjny w rapie temat młodzieży z „bogatych domów”. Singiel zapowiada krążek młodego rapera.

Mata to jeden z najciekawszych raperów młodego pokolenia. Pomimo młodego wieku, wyraźnie zaznaczył swoją obecność na scenie hip-hopowej w naszym kraju. Takie utwory jak pełna przyspieszeń Biblioteka Trap, chilloutowe Schodki, czy, no właśnie sam nie wiem jak dokładnie określić utwór MataMontana. Te trzy numery pokazują jak szerokim stylistycznym wachlarzem operuje młody warszawski raper. W swoich kawałkach eksperymentuje i bawi się formą

Pierwszym albumem był wydany w podziemiu koncepcyjny projekt FUMAR MATA, który spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród krytyków i słuchaczy.

Mata – 100 dni do matury – termin premiery

Niekonwencjonalny styl rapera sprawił, że ten trafił pod skrzydła chłopaków z SBM Label gdzie ukaże się jego pierwsza legalna płyta. 100 dni do matury, to album na którym przybliża klimat szkolnych lat. Nawiązuje do czasów beztroskich a zarazem pełnych wyborów, wątpliwości i odkrywania samego siebie.

Wspomnienia wraz z całą paletą emocji stanowią trzon płyty i są największą inspiracją dla Maty. Raper dotyka również cięższych tematów. Porywa się na obalenie mitu grzecznych chłopców z dobrych domów i rzuca na ich wyidealizowany obraz zupełnie nowe spojrzenie. Krążek możecie zamawiać ze sklepu SBM store pod tym linkiem. Premiera sklepowa albumu zapowiedziana jest na 17 stycznia 2020 roku.

mata 100 dni do matury
fot. Piotr Pytel

Pierwszą próbą obalenia mitu młodzieży z bogatych domów jest singiel Patointeligencja. Produkcją utworu zajął się Trooh Hippie. Reżyserią klipu zajęli się Gabriel Szałyga i Mariusz Stykała, który odpowiada także za scenariusz. Posłuchajcie i dowiedzcie się czym jest Patointeligencja.

Mata – Patointeligencja

Mata – Rytmy Osiedla Strzeżonego

Patointeligencja porusza pewien temat tabu w rapie. Chodzi o „bananowców” – osoby z bogatych domów, które według ogółu nie wiedzą co to problemy. Ten wątek przewija się w polskim hip-hopie praktycznie od zawsze. Utarło się, że wstęp do rap gry mają tylko osoby, które wychowały się na blokowiskach, a w domu brakowało pieniędzy na wszystko.

Mata jest pierwszym raperem, który dosadnie i wprost poruszył problemy z jakimi boryka się pokolenie z penthouse’ów. Zwraca uwagę na to, że pomimo sytuacji materialnej i z pozoru szczęśliwego życia, trudno odnaleźć im się w otaczającej rzeczywistości. Fascynacja alkoholem, dragami i wszystkim co nielegalne jest czymś co interesuje młodych ludzi niezależnie od pochodzenia, nieważne czy jesteś z dobrego domu, czy z blokowisk. Tekst utworu zapada w pamięci i sprawia, że słuchacz pomimo pewnego szoku, a nawet obrzydzenia się z nim utożsamia.

Bardzo dobrze, że taki utwór powstał, ponieważ skłania słuchacza do refleksji. Nie tylko o tym, kto może być raperem, ale także o tym jak zepsute jest społeczeństwo. Patointeligencja to nie przechwalanie się stylem życia, to manifest i chęć pokazania innym młodym ludziom, że nie warto iść tą drogą.

A Wy co o tym sądzicie?

Mata, reprezentant SBM Label w najnowszym singlu porusza kontrowersyjny w rapie temat młodzieży z „bogatych domów”. Singiel zapowiada krążek młodego rapera. Mata to jeden z najciekawszych raperów młodego pokolenia. Pomimo młodego wieku, wyraźnie zaznaczył swoją obecność na scenie hip-hopowej w naszym kraju. Takie utwory jak pełna przyspieszeń Biblioteka Trap, chilloutowe Schodki, czy, no właśnie sam […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Koncerty Hip-Hop

Biletomat.pl
od 20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →