„Będę robił rap” – jasno deklaruje donGURALesko w nowym klipie


16 września 2021

Podziel się newsem:

W maju tego roku donGURALesko zaprezentował Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu. Kolejny z nich doczekał się przedstawiania w postaci teledysku. Tym razem jest to utwór nagrany na beacie od The Returners, Będę robił rap.

donGURALesko zabiera nas w nostalgiczną podróż po historii swojego rapowania

Rap jest obecnie najpopularniejszym muzycznym gatunkiem w naszym kraju. Taki stan rzeczy trwa jednak stosunkowo niedługo. Wcześniej na raperów patrzono raczej z przymrużeniem oka, a najlepiej zdają sobie z tego sprawę osoby, które jako jedne z pierwszych w kraju chwytały za mikrofon, by zarapować napisane przez siebie rymy. Tak, jak donGURALesko, który hip-hopową drogę obrał jeszcze w latach 90-tych, podejmując konkretną wówczas decyzję: Będę robił rap. I jak sam zauważa w tekście tego właśnie numeru: „I śmiał się ze mnie świat, bo brzmiało to jak żart”. Czas pokazał jednak, że obranie rapu jako sposobu na życie, nie było wcale śmiesznym wyborem. Co więcej, okazało się być całkiem intratnym przedsięwzięciem. I o tym traktuje utwór Będę robił rap, który donGURALesko nagrał na klasycznie rapowo brzmiącym beacie od duetu The Returners, a który teraz zaprezentowano wraz z równie hip-hopowym teledyskiem autorstwa Szerszenia.

donGURALesko – Będę robił rap

Gural z Poznania robi rap już ponad 20 lat

„Ćwiara zeszła tak, niczym jeden track”, zauważa donGURALesko w tekście kawałka Będę robił rap. Piotr Górny pierwsze rapowe numery nagrywał już w okolicach 1994 roku. I to wcale nie pod nazwą tworzonego wraz z Kaczorem zespołu Killaz Group, a jako Rapscalion X w skład którego wchodzili również Kuk oraz Orzech. Ka do Gie powstało dopiero chwilę później, a pierwszym materiałem tego składu był nielegal Prawdziwość dla gry z 1998.

Pierwszy solowy album, czyli swoje Opowieści z betonowego lasu, donGURALesko zaprezentował słuchaczom cztery lata później. Od tego czasu DGE wypuścił łącznie jeszcze jedenaście solówek, z czego ostatnia płyta, wspomniane Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu ukazała się przed kilkoma miesiącami. Wszystkimi tymi wydawnictwami Gural systematycznie udowadniał, że ciężko znaleźć większego hip-hopowca w tym naszym kraju. Niespotykane dotąd flow i rymy, pomysły i patenty na numery, na wskroś oryginalna stylówka. Jak sam o sobie mówi: „Definicja rapu niech napiszą mi na wieńcu”.

donGURALesko - Będę robił rap feat. The Returners
donGURALesko – Będę robił rap (kadr z klipu)

donGURALsko, Dizzy Boyz Brass Band – 18 września – Poznań – bilety

Raper wraz z Dizzy Boyz Brass Band 18 września wystąpi w Poznaniu w miejscówce Plener Promienista. Bilety na koncert są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Kolejny utwór rapowany, którego można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu doczekał się teledysku.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →