Kasta Squad znów razem! DonGURALesko i Kasta w premierowym singlu


30 kwietnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

DonGURALesko i Kasta, znany także jako Wall-E, ponownie połączyli siły. Tym razem, by nagrać w duecie utwór rapowany, którego można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu.

Gural i Kasta wracają jak Maradona

Kasta Squad ostatni album, wydawnictwo Kastatomy, wydał w 2003 roku i niestety nic nie wskazuje na to, żebyśmy doczekali się jego kontynuacji w formie długogrającej. Tym bardziej cieszy, że donGURALesko i Waldemar Kasta od czasu do czasu nagrywają kolejne wspólne kawałki. Najczęściej przy okazji solowych wydawnictw tego pierwszego. Wall-E bowiem ostatnią solówkę, album Prawda Naga, wydał dekadę temu. W tym temacie natomiast coś ma się jednak niedługo zmienić.

Powracając natomiast do Dziadziora z Wielkopolski i jego premierowego singla. Najnowszy zaprezentowany numer z nadchodzącego albumu Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu zatytułowano Maradona. DGE i Kasta swoje rymy położyli na nim na wyspiarsko drillowym beacie autorstwa Lex Caeser. Całość scratchami okrasił z kolei DJ Soina. Sprawdźcie jak, idąc za słowami z oficjalnego opisu singla, te „dwa stare rapowe wilki wyjaśniają grę”.

donGURALesko feat. Kasta – Maradona

DGE wszystkie Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu zaprezentuje już za miesiąc

Przed miesiącem donGURALesko rozpoczął promocję swojego nowego, solowego albumu. Przez ten czas poznaliśmy już kilka zróżnicowanych brzmieniowo Utworów rapowanych, jakie się nim znajdą. Wszystkie potwierdzają, ujawniony już przy rozpoczynającym promocję albumu URKMSWDWAAWJIM singlu Diagnozuj Kit, cel, jaki raper postawił sobie podczas prac nad 21 płytą w swojej dyskografii. A był nim powrót do tradycji publicystycznego rapu, protest songu i zaangażowanych korzeni hip-hopu. Na tę chwilę, swój zamiar Dziadzior realizuje bez najmniejszych zarzutów. My natomiast, bliżej poszczególnym singlom przyjrzeliśmy się przy okazji publikacji wcześniejszego Bangladeszu.

donGURALesko – Diagnozuj Kit

Stroną muzyczną nowego albumu donGURALesko zajęli się tacy producenci, jak Magiera, The Returners, Lex Caesar, Ceha, Świerzba oraz James Wantana. Efekt końcowy w postaci płyty Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu usłyszymy 28 maja. Do tego czasu preorder płyty URKMSWDWAAWJIM dostępny będzie na stronie www.donguralesko.pl.

donGURALesko - Utwory rapowane, których można słychać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu - okładka
donGURALesko – Utwory rapowane, których można słychać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu – okładka

donGURALesko – Lato w Plenerze – Warszawa, Katowice – bilety

Raper podczas Lata w Plenerze zagra dwa koncerty – w Warszawie i Katowicach. Wejściówki na wydarzenia są dostępne na stronie Biletomat.pl.

  • 6.08.2021 – Katowice, Dziedziniec Fabryki Porcelany P23
  • 07.08.2021 – Warszawa, Rejs

Premiera nowego singla i klipu zapowiadającego Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →