donGURALesko mówi „Sprawdzam” i uruchamia preorder nowego albumu, na którym wraca do korzeni


18 marca 2021

Podziel się newsem:

Tego w dniu dzisiejszym słuchacze raczej się nie spodziewali! Do sieci trafił właśnie premierowy, społecznie zaangażowany singiel donGURALesko! Uruchomiono także preorder nowego albumu poznańskiego rapera!

Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu

Tak właśnie brzmi tytuł dwudziestego pierwszego w dyskografii donGURALesko. Pierwszym natomiast, zaprezentowanym utworem DGE jest społecznie i politycznie zaangażowany protest song Diagnozuj Kit. Warstwę muzyczną w tym przypadku zapewnił duet The Returners. Z materiałów prasowych wytwórni Szpadyzor Records dowiadujemy się natomiast, co skłoniło rapera do nagrania takiego numeru jak Diagnozuj Kit:

Zmęczony duszną atmosferą, społeczną apatią, gęstniejącym mrokiem przemocy i coraz bardziej autorytarną władzą donGURALesko mówi: SPRAWDZAM!

z materiałów prasowych wytwórni Szpadyzor Records

donGURALesko – Diagnozuj Kit

Gural wraca do korzeni

Przy okazji zaprezentowania singla Diagnozuj Kit, inaugurującego promocję nowego albumu Dziadziora, dowiedzieliśmy się już również jakie w jakim tonie utrzymane będą pozostałe Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu. A najnowsza płyta donGURALesko będzie niczym innym jak powrotem do tradycji publicystycznego rapu, nagrywania protest songów i zaangażowanych korzeni HIP-HOP’u. W powrocie do rapowych korzeni Guralowi pomóc mają tacy producenci jak Magiera, The Returners, Lex Caesar, Ceha, Świerzba oraz James Wantana. Swoimi tekstami natomiast DGE sprawił, że to płyta „bezlitośnie diagnozująca społeczne problemy XXI wieku”. Pełna oczywiście tego, z czego Gural słynie, czyli „celnych spostrzeżeń, chropowatej techniki, zimnego flow”.

donGURALesko - Utwory rapowane, których można słychać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu - okładka
donGURALesko – Utwory rapowane, których można słychać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu – okładka

Jeszcze jednym dużym plusem nowego albumu donGURALesko jest fakt, że nie będziemy musieli na Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu zbyt długo czekać! Premierę wydawnictwa zaplanowano bowiem na 28. maja, a wysyłka egzemplarzy zakupionych w przedsprzedaży rozpocznie się już 14. maja! Preorder tradycyjnie znajdziecie na www.donguralesko.pl.

Protest song „Diagnozuj Kit” na beacie Returnersów stanowi pierwszą zapowiedź nowego albumu DGE, którego preorder właśnie wystartował.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.