Kali, donGURALesko i WCK zagrali koncert dla Otwartych Klatek – zobaczcie video


04 marca 2021

Podziel się newsem:

Pomaganie i rapowanie idą w parze! A czy empatię wobec zwierząt można potraktować, jako kolejny element hip-hopu? Artyści regularnie udowadniają, że jest to dla nich istotna wartość.

Do grona raperów z takim podejściem z pewnością zaliczają się Kali, donGURALesko oraz kolektyw WCK. Wszyscy zagrali na charytatywnym koncercie dla Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Wydarzenie pod hasłem Dawaj Sianko! miało miejsce we wrześniu w warszawskim Pogłosie. Pro-zwierzęcą imprezę uwieczniono na filmie Zawsze jest dobry moment.

donGURALesko, Kali i WCK - koncert Dawaj Sianko!
donGURALesko, Kali i WCK – koncert Dawaj Sianko!

Zawsze jest dobry moment żeby Dać Sianko!

Film autorstwa Patryka Bugajskiego nie jest jednak jedynie relacją z koncertu, jaki zagrali Kali, donGURALesko i WCK. W klipie usłyszymy, jak Gural i Kaietanovich z WCK pogłębiają temat wzajemnych związków kultury hip-hopowej i walki o prawa zwierząt. Poznański raper zdradza także, jakie własne przeżycia wpłynęły na podjęcie decyzji o przejściu na wegetarianizm. Drugi z wymienionych raperów przybliża z kolei elementy hip-hopu, które urzekły go najbardziej, a swoją ekipę przyrównuje do śnieżnej kuli. Kali dziękuje fanom za empatię wobec zwierząt i udział w koncercie Dawaj Sianko! Z pewnością warto poświęcić kilka minut na seans filmu Zawsze jest dobry moment. Zachęca do tego także Weronika Pochylska ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Koncert i film pokazują, że temat walki o prawa zwierząt mobilizuje zupełnie różne środowiska, wbrew temu co niektórzy starają się wmówić społeczeństwu. Kilkunastu artystów, których łączy miłość do muzyki i kultury dało piękny pokaz czystego hip-hopu i ogromnej empatii. Bardzo doceniamy, że donGURALesko, Kaietanovich (z częścią ekipy WCK) i KALI głośno stanęli po stronie zwierząt w najbardziej naturalny dla siebie sposób

– mówi organizatorka akcji Dawaj Sianko!

Zawsze jest dobry moment – donGURALesko, Kali, WCK dla Otwartych Klatek 

Film Zawsze jest dobry moment zachęca do „sypnięcia siankiem” na limitowaną koszulkę Cash Helps Every Fox Around Me autorstwa Piotra Kotka Jackowskiego. Cały dochód z jej sprzedaży wspiera działania prowadzonej przez Otwarte Klatki kampanii Cena Futra. Stowarzyszenie można również wspomóc przekazując 1% swojego sianka.

Cash Helps Every Fox Around Me - koszulka
Cash Helps Every Fox Around Me – koszulka

„Zawsze jest dobry moment” żeby pomóc. Uwidacznia to film powstały po wrześniowym koncercie „Dawaj Sianko!”.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →