Kali, donGURALesko i WCK zagrali koncert dla Otwartych Klatek – zobaczcie video


04 marca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Pomaganie i rapowanie idą w parze! A czy empatię wobec zwierząt można potraktować, jako kolejny element hip-hopu? Artyści regularnie udowadniają, że jest to dla nich istotna wartość.

Do grona raperów z takim podejściem z pewnością zaliczają się Kali, donGURALesko oraz kolektyw WCK. Wszyscy zagrali na charytatywnym koncercie dla Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Wydarzenie pod hasłem Dawaj Sianko! miało miejsce we wrześniu w warszawskim Pogłosie. Pro-zwierzęcą imprezę uwieczniono na filmie Zawsze jest dobry moment.

donGURALesko, Kali i WCK - koncert Dawaj Sianko!
donGURALesko, Kali i WCK – koncert Dawaj Sianko!

Zawsze jest dobry moment żeby Dać Sianko!

Film autorstwa Patryka Bugajskiego nie jest jednak jedynie relacją z koncertu, jaki zagrali Kali, donGURALesko i WCK. W klipie usłyszymy, jak Gural i Kaietanovich z WCK pogłębiają temat wzajemnych związków kultury hip-hopowej i walki o prawa zwierząt. Poznański raper zdradza także, jakie własne przeżycia wpłynęły na podjęcie decyzji o przejściu na wegetarianizm. Drugi z wymienionych raperów przybliża z kolei elementy hip-hopu, które urzekły go najbardziej, a swoją ekipę przyrównuje do śnieżnej kuli. Kali dziękuje fanom za empatię wobec zwierząt i udział w koncercie Dawaj Sianko! Z pewnością warto poświęcić kilka minut na seans filmu Zawsze jest dobry moment. Zachęca do tego także Weronika Pochylska ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Koncert i film pokazują, że temat walki o prawa zwierząt mobilizuje zupełnie różne środowiska, wbrew temu co niektórzy starają się wmówić społeczeństwu. Kilkunastu artystów, których łączy miłość do muzyki i kultury dało piękny pokaz czystego hip-hopu i ogromnej empatii. Bardzo doceniamy, że donGURALesko, Kaietanovich (z częścią ekipy WCK) i KALI głośno stanęli po stronie zwierząt w najbardziej naturalny dla siebie sposób

– mówi organizatorka akcji Dawaj Sianko!

Zawsze jest dobry moment – donGURALesko, Kali, WCK dla Otwartych Klatek 

Film Zawsze jest dobry moment zachęca do „sypnięcia siankiem” na limitowaną koszulkę Cash Helps Every Fox Around Me autorstwa Piotra Kotka Jackowskiego. Cały dochód z jej sprzedaży wspiera działania prowadzonej przez Otwarte Klatki kampanii Cena Futra. Stowarzyszenie można również wspomóc przekazując 1% swojego sianka.

Cash Helps Every Fox Around Me - koszulka
Cash Helps Every Fox Around Me – koszulka

“Zawsze jest dobry moment” żeby pomóc. Uwidacznia to film powstały po wrześniowym koncercie “Dawaj Sianko!”.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →