donGURALesko, Siles, Przyłu i Tymek! Sprawdźcie najnowsze premiery płytowe

Obserwuj nas na instagramie:

Piątek powinien być synonimem premier albumów. Dziś bowiem otrzymaliśmy prawdziwy wysyp rapowych płyt. Światło dzienne ujrzał chociażby album Silesa, czy Przyła.

donGURALesko – DZIADZIOR

DZIADZIOR, to już 20. płyta w karierze Gurala. Raper na scenie obecny jest od przeszło 22 lat i wciąż nie przestaje zaskakiwać. Najnowszy krążek to wyznacznik stylu Poznaniaka i dowód na to, że raper ma jeszcze coś do powiedzenia. Nad albumem pracowało łącznie 9 producentów, wśród których znaleźli się miedzy innymi Donatan, Matheo czy The Returners. Oczywiście nie zabrakło też gości. Na 20. krążku Gurala usłyszymy bowiem takich raperów jak Shellerini, Major SPZ. Natomiast największą niespodzianką jest tu obecność Bedoesa, który po raz kolejny pokazał, że drzemie w nim niesamowity talent.

Tymek – vestige

Co prawda od premiery Vestige minęły już dwa dni, jednak nie wypada nie wspomnieć tutaj o tym krążku. Głównie ze względu na inicjatywę, którą powołał do życia raper. Otóż cały dochód uzyskany ze sprzedaży tego albumu, w całości zostanie przekazany na środki do walki z koronawirusem.

Natomiast jeżeli chodzi o utwory jakie na nim się znalazły, to mamy tu chociażby, o wiele lepszą moim zdaniem, wersję hitowego Języka Ciała, gdzie świetną kompozycją popisał się Pawbeats. Generalnie cały krążek to połączenie przyjemnych, melancholijnych brzmień z klasycznymi hip-hopowymi podkładami, ale także z tymi nowoczesnymi.

Tymek feat. Pawbeats – Język Ciała 2020

Jeżeli chodzi o gości, to mamy tu zwrotki Miłego ATZ, Gverilli, Palucha, Sapiego The Kinga, czy braci Kacperczyk. Natomiast bity to zasługa między innymi Kubiego Producenta, Favsta, Czarnego HIFI, oraz wspomnianego już przeze mnie Pawbeatsa.

Na ten moment cały nakład krążka został wyprzedany, jednak spokojnie, w dalszym ciągu możecie go zamawiać, ponieważ druga partia zostanie wysłana po 2 czerwca. Vestige możecie zamówić tutaj.

Siles – Głębia

Na ten krążek czekało wielu, bowiem Siles na scenie obecny jest już od ładnych paru lat, jednak nie doczekaliśmy się od niego w pełni legalnego materiału. Głębia to album, na którym raper przelał swoje wszystkie emocje na bity. Łącznie mamy tu aż 15 utworów, na których usłyszymy między innymi gościnne zwrotki Palucha, OKI’ego, Tymka, Smolastego, czy Wac Toji. Na krążku nie brakuje mocnych linijek, oraz śpiewanych utworów. Debiut Silesa w dalszym ciągu możecie zamówić z oficjalnego sklepu rapera, zarówno w wersji standardowej, jak i rozszerzonej.

Przyłu – JUNIPER

Dni do premiery mogą przestać odliczać także fani Przyła, którego debiutanckie solo dziś ujrzało światło dzienne. Nie jest to jednak pierwszy album w dyskografii Przyła, który na swoim koncie ma już wspólne wydawnictwo nagrane z VBS’em. JUNIPER, podobnie jak Stowarzyszenie umarłych raperów, ukazał się nakładem QueQuality. Przyłu podobnie jak Siles poszedł w ilość, bo na krążku znajduje się aż 16 utworów, jednak wcale nie oznacza to spadku jakości. Nie dajcie się zwieść także nazwą albumu, bo na pewno nie jest on jałowy, sprawdźcie sami. Oczywiście JUNIPER możecie zamówić ze strony QueShop.pl


Donguralesko – pierwsze koncerty od początku pandemii – Katowice i Poznań

W lipcu, Donguralesko zagra dwa kameralne, plenerowe koncerty, organizowane przez WiniaryBookings. Raper wystąpi 10 lipca na dziedzińcu P23 w Katowicach i 11 lipca Na Tarasie w Poznaniu. Bilety na oba wydarzenia znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Piątek powinien być synonimem premier albumów. Dziś bowiem otrzymaliśmy prawdziwy wysyp rapowych płyt. Światło dzienne ujrzał chociażby album Silesa, czy Przyła. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins donGURALesko – DZIADZIOR […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →