„Esende Mylffon” powrócił! Reedycja kultowego albumu Tedego już dostępna


10 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

14 lat temu swoją premierę miał Esende Mylffon. Natomiast dziś, Tede sprawia, że krążek ten znów jest na językach. Wszystko za sprawą wyjątkowej reedycji.

Reklama

Wpadam, nie biorę jeńców

22 czerwca 2006 roku swoja premierę miało Esende Mylffon, płyta bez wątpienia kultowa, którą wielu z fanów Tedego uważa za najlepszą w jego dyskografii.

Wydawnictwo narobiło wówczas sporo szumu. Nie tylko za sprawą bezkompromisowych linijek, które się na niej znalazły, ale także poprzez ówczesną formę premiery. Wersja płyty z dopiskiem Hałas, którą dziś nazwalibyśmy Edycją Specjalną była oryginalnie dostępna wyłącznie w formie plików mp3, które można było kupić za pośrednictwem wiadomości SMS

Ponadto krążek, w którego skład wchodziło aż 14 utworów, dotarł do 15. miejsca na liście przebojów OLiS, co jak na tamte czasy było sporym sukcesem jeśli chodzi o hip-hopowe albumy.

Rewolucyjna była także forma wyboru producenta płyty. Bowiem Tede zorganizował konkurs, który polegał na wysyłaniu przez bitmakerów swoich produkcji. Takim oto sposobem producentem całego Esende Mylffon stał się anonimowy Matheo, z którym TDF współpracował przy wszystkich projektach, dopóki nie połączył sił z Sir Michem.

Na EM znalazły się także takie hity jak Glokk, Blask, To Jeszcze Nie Koniec, czy ponadczasowy Airmax Classic. Natomiast gościnnie udzielili się Wall-EKołczKiełbasaPsycho Stach. Swoją zwrotkę rzucił także sam Matheo.

Powrót na salony

Tede - Esende Mylffon
Tede – Esende Mylffon – okładka reedycji albumu

Po 14 latach od premiery, Esende Mylffon powraca. Wszystko to za sprawą wyjątkowej reedycji, którą Tede przygotował z małą pomocą Asfalt Records. Pierwszy raz bowiem wersja Hałas trafiła na nośnik fizyczny.

Tak jak pisałem wyżej, przy pierwszej premierze była ona dostępna tylko poprzez wiadomości SMS. Natomiast teraz wydanie fizyczne Esende Mylffon: Hałas, z hostingiem DJ’a Buhha, 8 dodatkowymi utworami i odświeżoną poligrafią możecie kupić ze strony tede.shop oraz asfaltshop.pl.

Odświeżony został także klip do chyba najbardziej kultowego singla TDFa, czyli Glokk. Co ciekawe, w teledysku udzielił się Bronisław Cieślak, znany z roli porucznika Borewicza w serialu 07 zgłoś się.

Tede – Glokk

Oczywiście obie wersje płyty dostępne są do odsłuchu we wszystkich serwisach streamingowych. Sprawdźcie więc, czy po Esende Mylffon słychać, że miało swoją premierę prawie 14 lat temu.

Tede – Esende Mylffon: Hałas – odsłuch płyty

14 lat temu swoją premierę miał Esende Mylffon. Natomiast dziś, Tede sprawia, że krążek ten znów jest na językach. Wszystko za sprawą wyjątkowej reedycji. Wpadam, nie biorę jeńców 22 czerwca 2006 roku swoja premierę miało Esende Mylffon, płyta bez wątpienia kultowa, którą wielu z fanów Tedego uważa za najlepszą w jego dyskografii. Wydawnictwo narobiło wówczas […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Polish Hip-Hop Festival 2020

Biletomat.pl
od 180 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.