Kali i Major SPZ kontynuują “HUCPĘ” w nowym klipie


15 lutego 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Kali i Major połączyli siły, czego efektem jest HUCPA – wspólnie nagrana i wydana płyta. Po dwóch miesiącach od premiery tego albumu raperzy zaprezentowali kolejny klip promujący to wydawnictwo.

U Kaliego i Majora wszystko Si

HUCPĘ sami jej autorzy przedstawili jako “eklektyczny, zaangażowany społecznie materiał”. Album będący dosadnym komentarzem Kaliego i Majora na temat aktualnych i minionych wydarzeń zarówno w naszym kraju, jak i na świecie. Oprócz “przemyśleń dotykających sfery życiowej człowieka w XXI wieku”, wśród 12 zawartych na płycie utworów znajdziemy także te bardziej osobiste dla ich twórców. Jednym z nim jest wyprodukowany przez Sergiusza & 2K numer Si. W zaprezentowanym niedawno teledysku obrazującym ten track, Kali i Major SPZ wystąpili wraz ze swoimi rodzinami.

Kali x Major – Si 

HUCPA to ostatni album Kaliego?

Album HUCPA, który w duecie nagrali Kali i Major SPZ jest wydawnictwem istotnym także z innego powodu. Najprawdopodobniej jest to bowiem ostatnie wydawnictwo krakowskiego rapera! O swojej decyzji założyciel Ganja Mafii poinformował słuchaczy jeszcze w listopadzie 2020 roku. Dlaczego jednak Kali postanowił zakończyć karierę? Stanowcze działanie rapera spowodowały negatywne reakcje słuchaczy po zaprezentowaniu drugiego singla zapowiadającego album HUCPA. Sam Kali odpowiedział na nie gorzkim, nie pozostawiającym niedopowiedzeń komentarzem:

Dosyć tolerowania każdego gówna słownego w kierunku artystów. Dosyć rozliczania nas, zaglądania nam do portfeli i poczucia, że macie prawo by ranić nas gdy tylko coś Wam nie spasuje. Dosyć bezczelności i poczucia jakbyśmy byli Waszą własnością. Nie zasługujecie na nas. Daliście mi dużo do myślenia. Właściwie, to złamaliście mi serce… Wielu z Was zawiodłem, ale wielu z Was zawiodło mnie, w okresie gdy powinnismy się wspierać. Ostatni raz zaryzykowałem swoją reputację, własne bezpieczeństwo i wiele innych aspektów własnego życia dla Was. By coś Wam przekazać, dać otuchy czy zwyczajnie zabawić. Decyzja podjęta i przemyślana. Jeszcze zapłaczecie za moją muzyką. Dopinam do końca co zacząłem. Hucpa to mój ostatni album. (…) Już więcej nie będę Was naciągać na płyty. Będę żałować tego wpisu, ale trudno. Tak mówi serce. Macie nowych przewodników. Ja idę odpocząć. Nie czuję się więcej potrzebny. Charakternie? Zadowoleni?
Mission complete

Kali x Major – Mona Lisa

Major SPZ zaprezentował swój najbardziej romantyczny utwór

Reprezentant szczecińskiego Specnazu natomiast nigdzie z rapowej sceny się nie wybiera! W ostatnich dniach Major udostępnił swój najnowszy singiel i klip! Premiera utworu SKARB zbiegła się ze świętem zakochanych. Tematu miłości dotyka również wyprodukowany przez Ślimaka utwór. Znany ze swojej bezkompromisowej twórczości mocno zakorzenionej w twardych ulicznych realiach Major SPZ zaprezentował tym samym swój najbardziej dotąd romantyczny numer w karierze. Wskazuje na to już sam opis singla SKARB:

Major szczerze mówi o uczuciu jakie go spotkało. Słowa przepełnione są emocjami, jakie towarzyszą każdemu z Nas na drodze życia. Ten łapiący za serce kawałek to esencja smutku, radości i nostalgii w odpowiednich proporcjach.

Major SPZ – SKARB

Wszystko “Si”. Kali zapowiada, że jest to jego ostatni album, a Major prezentuje “SKARB”, swój najbardziej romantyczny utwór w karierze.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →