kadr z klipu „Flow Must Go On”

„Flow Must Go On”, czyli Peja i Gural nawijają w duecie


18 maja 2021

Podziel się newsem:

Już w tym tygodniu, dokładnie w piątek, Ricardo zagości w głośnikach słuchaczy w całym kraju. Zanim jednak kolejny album Peji stanie się wydawniczym faktem, do sieci, wraz z teledyskiem trafił jeden z ciekawszych numerów, jakie są na trackliście tej płyty. Chodzi oczywiście o kawałek, który Rychu nagrał wraz z donGURALesko.

Wcześniej zawsze był ktoś jeszcze

Mimo, że wychowało ich to samo Miasto Pięciu Dzielnic, zbyt często wspólnie na beacie się nie spotykali. Mało tego, gdy byli na starcie swych karier, wspólny numer założyciela SLU z reprezentantem PDG był nie do pomyślenia! Czasy jednak zmieniły się relatywnie. I tym sposobem, już w 2007 i 2008 roku Peję i donGURALesko w tym samym kawałku usłyszeliśmy aż czterokrotnie. Zaczęło się od dokonanej wspólnie i z Rafim na dokładkę, relacji Na żywo z Poznania, która znalazła się na Manewry Mixtape. Następnie był nagrany wraz z Kaczorem, a na prośbę DJ-a Decksa i z myślą o Mixtape 4 numer Dla moich ludzi. Kolejny to hitowy posse-cut Stoprocent, w którym Poznaniacy pojawili się już w gronie ogólnopolskim. Ostatni natomiast, do ubiegłego tygodnia, utwór, w którym obok siebie rapują Peja i Gural znalazł się na albumie płyty toruńskiego zespołu PTP z 2008 roku. Co ciekawe, za wydanie tego materiału, odpowiedzialna była należąca do TEDE, wytwórnia Wielkie Joł, należąca do, obecnie największego oponenta Rycha. Tyle jednak historii. Jest już bowiem pierwszy utwór od tych trzynastu lat, w którym ponownie obok siebie nawijają Peja i donGURALesko!

donGURALesko Matheo feat. Rafi, Peja, Kaczor – Na Żywo Z Poznania

Sami nagrali po raz pierwszy

We wspólnych numerach Rycha i DGE tak dotychczas się działo, że zawsze pojawiał się ktoś jeszcze. Najczęściej był to kompan Gurala z zespołu Killaz Group, czyli Kaczor. I dopiero 2021 rok przyniósł nam utwór, który Peja i donGURALesko nagrali już tylko w duecie, bez udziału osób trzecich. Chyba, że zaliczymy do tego grona Magierę, który pod tę współpracę zapewnił warstwę muzyczną. Jeśli jednak chodzi o wyczyny stricte rapowe, Flow Must Go On ma dwóch bohaterów. Nestorów poznańskiego rapu, prawdziwych ojców założycieli hip-hopowej sceny w stolicy Wielkopolski. Peja i donGURALesko stworzyli konkretny braggowy banger, który na klipie uwiecznił Igor Wojtkowiak, twórca który zobrazował już takie numery Rycha, jak np. Happy End, Czarny Psalm, czy Richtown. Teledysk do Flow Must Go On jest natomiast drugim video singlem zwiastującym czyhający dosłownie za rogiem już album Ricardo.

Peja/Slums Attack feat. donGURALesko – Flow Must Go On

Ricardo zjawi się już w ten piątek

W pierwszym zamyśle Ricardo stanowić miał EP, która pierwotnie ukazać miała się jeszcze zimą. Ostatecznie jest pełnoprawny, długogrający już wiosenny album. Co istotniejsze, Ricardo jawi się, jako najbardziej interesujący materiał, spośród tych, które w ostatnim czasie wypuścił Peja. Przede wszystkim ze względu na interesujące, ciekawe gościnne występy, o które postarał się gospodarz płyty. Tak to wszystko Rychu obmyślił, że na jego najnowszym albumie znajdą się kawałki powstałe w kooperacji z Sokołem, Pezetem, VNM-em, czy Kazem Bałagane. To z pewnością najjaśniejsze punkty tracklisty płyty Ricardo. A dodajmy do tego jeszcze utwory, w których stworzenie zamieszana jest HAŁASTRA, czy Sztoss. Pierwsze wydawnictwo Ryszarda Andrzejewskiego w 2021 roku jest zdecydowanie warte uwagi. W całości sprawdzimy je już 21 maja, czyli w najbliższy piątek. Czas do premiery Ricardo niech więc umili Flow Must Go On z udziałem donGURALesko oraz zaprezentowany w pierwszej kolejności, tytułowy numer z płyty Ricardo.

Peja Ricardo
Peja/Slums Attack – Ricardo – okładka albumu

Peja/Slums Attack – Ricardo – tracklista:

 1. Intro
 2. Flow Must Go On feat. donGURALesko
 3. Mindset
 4. Jak Nipsey feat. Sztoss
 5. Droga mistrza feat. VNM
 6. Target feat. Simpson & John Mojo
 7. Przystań
 8. Kierap feat. Sokół
 9. Dzień Sądu feat. Kaz Bałagane
 10. Smak życia feat. Pezet
 11. Wszyscy umrzemy feat. Perro ZW & Shazaam
 12. Jak młot feat. HAŁASTRA
 13. Ricardo
 14. Pamięć absolutna

Peja/Slums Attack – Ricardo

donGURALesko – Lato w Plenerze – Poznań – Warszawa, Katowice – bilety

Raper podczas Lata w Plenerze zagra trzy koncerty – w Poznaniu, Warszawie i Katowicach. Wejściówki na wydarzenia są dostępne na stronie Biletomat.pl.

 • 10.07.2021 – Poznań, Tama
 • 06.08.2021 – Katowice, Dziedziniec Fabryki Porcelany P23
 • 07.08.2021 – Warszawa, Rejs

Drugi singiel zwiastujący album „Ricardo” ukazał się przed weekendem. Premiera nowego albumu Rycha już 21 maja, czyli w najbliższy piątek.

Lato w Plenerze | donGURALesko | Poznań | 10 lipca 2021, Sobota, Tama

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →