fot. Anne-Marie / Facebook

Kraków Live Festival 2022 powrócił z zaświatów, by ratować renomę tegorocznego wydarzenia – nowe ogłoszenia napawają optymizmem


05 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Kraków Live Festival 2022 znienacka zaprezentował nam dwie artystki, które dołączą do wydarzenia. To są ogłoszenia, na które czekaliśmy!

Kraków Live Festival 2022 powraca z ogłoszeniami

Impreza, nad którą pieczę sprawuje Alter Art, w tym roku powróci do nas w dniach 19 – 20 sierpnia. Wydarzenie goszczące nas w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na ten moment nie zbierało pozytywnych ocen związanych z prezentowanym do tej pory line-upem. Wszystko to przez brak różnorodności, a także ukierunkowanie ogłoszeń w monogatunkowym kierunku, który szablonowo powtarza się na wszystkich muzycznych imprezach w tym roku. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Ogłoszone właśnie artystki napawają optymizmem!

Anne-Marie rozniesie krakowską scenę

Jedna z najpopularniejszych współczesnych brytyjskich wokalistek, której piosenki pozwalają na wejście z nią w niekończący się dialog. Pierwszy solowy album artystki Speak Your Mind uzyskał status złotej płyty w Wielkiej Brytanii, a także został najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem w tym kraju w 2018 roku. Anne-Marie ma również na swoim koncie film How To Be Anne-Marie, który skupił się na jej pandemicznych przejściach.

Ostatnie kilka lat żyłam z kalendarzem wypełnionym po brzegi. Gdy masz tak napięty harmonogram, nie masz czasu na myślenie o czymkolwiek innym niż praca. Stale borykałam się ze swoimi lękami. Miałam wiele problemów dotyczących mojej popularności. Nigdy nie śpiewałam dla sławy, śpiewałam, bo po prostu kochałam śpiewać i pisać piosenki. Na początku lockdownu, byłam bardzo niespokojna, ale pomyślałam o innych ludziach, którzy byli w gorszej sytuacji niż ja. Wtedy podjęłam decyzję nagraniu filmu dokumentalnego, w którym wracam i rozliczam się z niektórymi aspektami mojej przeszłości. Film opowiada między innymi o mojej starej szkole, którą źle wspominam i miejsc, w których dorastałam. To sprawiło, że spojrzałam na swoją przeszłość z nowej perspektywy

– mówi o filmie artystka.

Bez wątpienia jest to więc barwna osoba, która głowę pełną ma muzycznych przeżyć. Możecie ich doświadczyć już 20 sierpnia, biorąc udział w wydarzeniu.

Anne-Marie
fot. Kraków Live Festival 2022

Rosalie. odczarowuje nam hip-hopowy line-up

Jedna z najbardziej wyrazistych osobowości rodzimej sceny R&B. Jej tegoroczny występ na Orange Warsaw Festival, którego byłem uczestnikiem, opisałem w ten sposób:

Przeczytaj także: Kraków Live Festival 2022 uraczył nas słodko-gorzkimi ogłoszeniami

Nie inaczej było z Rosalie., która rozgrzała główną scenę do czerwoności. Dopracowany materiał wokalistki w połączeniu ze wspierającymi ją tancerzami okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Przyznać tu trzeba także to, że kierująca publiczność Rosalie. idealnie odnalazła się na tak dużym parkiecie. Raz za razem nowo to przybyli goście dołączali do porywających brzmień, by pod sceną stworzyć czarujące widowisko, którego wszyscy byliśmy częścią.

I w tym komentarzu nie ma krzty ironii. Był to koncert bardzo pewnej siebie wokalistki, która wiedziała, po co przyjechała. Mocne, porywające i męczące (oczywiście z tych pozytywnych powodów) widowisko, to coś, co z chęcią powtórzę na łamach krakowskiego wydarzenia! Artystka również wystąpi 20 sierpnia, czyli drugiego dnia festiwalu.

Rosalie
fot. Kraków Live Festival 2022

Kto jeszcze zagra dla nas podczas wydarzenia?

Oprócz podanych dzisiaj artystów zagrają dla nas również: po raz pierwszy w Polsce, łącząca w zgrabny sposób brzmienia alternatywnego i popowego świata – Halsey, najlepiej sprzedający się debiutujący artysta w Wielkiej Brytanii – Lewis Capaldi, Parcles, czyli magia indie-popowego świata, Mimi Webb – wschodząca młoda gwiazda brytyjskiej sceny muzycznej, Jan-rapowanie, kolejny uśmiech w kierunku polskiego hip-hopu, a także czarujący od czasów Open’era Taco Hemingway, reprezentujący tak zwany „mamroczący rap” Future, popowa gwiazda – Ava Max, a także kolejni przedstawiciele polskiego rynku muzycznego w bardzo hip-hopowym składzie – Bedoes, White 2115, Young Leosia, Kinny Zimmer, Oki. Jest on również okraszony tegoroczną debiutantką reprezentującą popowo-alternatywną scenę muzyczną. Ową wisienką na torcie jest oczywiście Julia Wieniawa.

Pamiętajmy też, że nie jest to jeszcze koniec uzupełniania line-upu i kto wie, może Kraków szykuje dla nas kilka niespodzianek? Bilety możecie oczywiście kupić na stronie wydarzenia.

Kraków Live Festival 2022 znienacka zaprezentował nam dwie artystki, które dołączą do wydarzenia. To są ogłoszenia, na które czekaliśmy! Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Kraków Live […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →