fot. Tiana Timmerberg

Kraków Live Festival 2022 uraczył nas słodko-gorzkimi ogłoszeniami


25 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Kraków Live Festival 2022 powraca do nas z kolejnymi ogłoszeniami. Kto dołączy do znanych nam już artystów? Sprawdźcie sami!

Kraków Live Festival ogłasza

Impreza, nad którą czuwać będzie Alter Art, w tym roku powróci do nas w dniach 19 – 20 sierpnia. Muzyczne wydarzenie po raz kolejny powróci do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Kto dołączył do znanego nam już line-upu w nowym rzucie artystów?

Przeczytaj także: Halsey na pierwszym koncercie w Polsce, czyli Kraków Live Festival ogłasza

Kraków Live Festival 2022 Halsey
fot. Kraków Live Festival 2022

Ava Max zaprezentuje nam dawkę popowych bangerów

Międzynarodowa gwiazda, która muzyczną scenę podbiła już przy okazji swojego debiutu. Album Heaven & Hell (2020) trafił bowiem do Top 10 sprzedaży w kilkunastu krajach. Nie jest to jednak koniec muzycznych doświadczeń, jakie szykuje dla nas artystka, ponieważ w tym roku otrzymamy również jej drugą płytę Diamonds & Dancefloors, którą promuje kawałek Maybe You’re The Problem. Ava Max wystąpi na Kraków Live Festival 20 sierpnia i będzie to jej pierwszy koncert w Polsce!

Kraków Live Festival
fot. Kraków Live Festival

Polska reprezentacja umili nam festiwalowy odsłuch

No i oczywiście wśród nowych ogłoszeń nie mogło również zabraknąć polskiej reprezentacji. Chociaż chciałoby się aż rzec rapowej, ponieważ to właśnie ten gatunek zawojował dzisiejszy rzut. Do Avy dołączyli bowiem Bedoes, White 2115, Young Leosia, Kinny Zimmer, Oki i popowo-alternatywna wisienka na torcie w postaci Juli Wieniawy.

To właśnie ta część ogłoszeń spotkała się z dość dużą krytyką ze strony fanów muzycznych wydarzeń. Festiwalowicze zarzucają bowiem organizatorom brak różnorodności, a także ukierunkowanie ogłoszeń w monogatunkowym kierunku, który szablonowo powtarza się na łamach wszystkich muzycznych imprez. Oczywiście ilu przeciwników, tylu zwolenników, ale przyznać tu trzeba jedno – dzisiejsze ogłoszenia nie zachwyciły, a nawet lekko ostudziły zapał do wzięcia udziału w krakowskim przedsięwzięciu. Nie jest to jednak koniec uzupełniania line-upu i może to, co najlepsze dopiero przed nami.

Kraków Live Festival 2022
fot. Kraków Live Festival

Kto jeszcze zagra podczas festiwalu?

Oprócz podanych dzisiaj artystów na łamach wydarzenia zagrają dla nas również – po raz pierwszy w Polsce, łącząca w zgrabny sposób brzmienia alternatywnego i popowego świata – Halsey, najlepiej sprzedający się debiutujący artysta w Wielkiej Brytanii – Lewis Capaldi, Parcles, czyli magia indie-popowego świata, Mimi Webb – wschodząca młoda gwiazda brytyjskiej sceny muzycznej, Jan-rapowanie, kolejny uśmiech w kierunku polskiego hip-hopu, a także czarujący od czasów Open’era Taco Hemingway i reprezentujący tak zwany “mamroczący rap” Future.

Kraków Live Festival 2022 Halsey
fot. Halsey na Kraków Live Festival 2022

Kraków Live Festival 2022 powraca do nas z kolejnymi ogłoszeniami. Kto dołączy do znanych nam już artystów? Sprawdźcie sami! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Kraków Live […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →