Spotify prezentuje EQUAL: globalną inicjatywę na rzecz kobiet w muzyce

Obserwuj nas na instagramie:

Z okazji Dnia Kobiet Spotify startuje z globalną inicjatywą EQUAL, wspierającą utalentowane artystki z całego świata, której częścią są też polskie wokalistki. Serwis przedstawił również ranking najpopularniejszych wokalistek i twórczyń podcastów.

Spotify z inicjatywą wspierającą kobiety w muzyce

W ramach inicjatywy EQUAL, wśród nowości na Spotify pojawiły się: dedykowana zakładka, zawierającą utwory, podcasty i albumy wydane przez artystki z Polski i całego świata, playlisty promujące wokalistki, które kształtują przyszłość muzyki, a także przegląd podcastów prowadzonych przez kobiety. W Polsce pojawiła się dodatkowo playlista Kobiety Ikony prezentująca piosenki kultowych polskich artystek, a także nowa edycja playlisty – Dziewczyny mają głos!

W marcu serwis chce zachęcać fanów do słuchania większej ilości kobiecych utworów oraz dzielenie się rekomendacjami muzycznymi w ramach kampanii Pokaż swoją moc słuchania. W działania zaangażowali się twórcy z całego świata. W Polsce w projekcie udział wzięły sanah, Brodka, Daria Zawiałow, Margaret, Natalia Przybysz, Natalia Nykiel, Dziarma, Natalia Szroeder, Young Leosia czy Rosalie. Co więcej, wokalistki z całego świata pojawią się na okładkach najpopularniejszych list.

Spotify inicjatywa EQUAL z okazji Dnia Kobiet

Z kolei w kwietniu Spotify uruchomi – w 50 krajach od Japonii po Argentynę, przez Malezję i Wielką Brytanię, a także w Polsce – program muzyczny EQUAL, wspierający równość  i dający nowe możliwości dla kobiet. Serwis zobowiązuje się także przekazać jednorazową dotację 15 organizacjom z całego świata, by wspólnie pracować nad działaniami mającymi na celu wspierać artystki i uczynić branżę audio bardziej sprawiedliwą.

Wokalistki, które królują na Spotify w Polsce

Sprawdzie, które kobiety znalazły się wśród najpopularniejszych artystek w Polsce:

  1. Ariana Grande
  2. sanah
  3. Dua Lipa
  4. Billie Eilish
  5. Miley Cyrus

Z kolei najpopularniejszą artystką na świecie, w pierwszych miesiącach tego roku była Taylor Swift. Jej piosenki, zostały wówczas odsłuchane prawie 2,5 miliarda razy.

Z okazji Dnia Kobiet Spotify startuje z globalną inicjatywą EQUAL, wspierającą utalentowane artystki z całego świata, której częścią są też polskie wokalistki. Serwis przedstawił również ranking najpopularniejszych wokalistek i twórczyń podcastów. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →