Netflix

Dzień Kobiet z Netflix. Platforma przekaże 5 milionów dolarów na wsparcie kobiet w branży filmowej

Podziel się newsem:

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Netflix przygotował specjalną sekcję z filmami o kobietach i wyreżyserowanymi przez kobiety. Ale to nie wszystko.

Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, Netflix stworzył wyselekcjonowaną kategorię filmów. Znajdują się w niej takie produkcje, w których to kobiety odgrywają główne role oraz te stworzone przez reżyserki. Nie brakuje wśród nich także polskich tytułów.

Netflix na Dzień Kobiet

Pasjonatki i nonkonformistki – wyraziste i charyzmatyczne. Polskie kobiety – reżyserki, scenarzystki, operatorki i aktorki. Praca z nimi, zarówno z tymi doświadczonymi, jak i zdolnymi debiutantkami, za każdym razem nadaje polskim produkcjom nowego rytmu i tempa. Nie chcą robić „letniego” kina, a ich talent i pracowitość sprawia, że na pewno jeszcze nie raz będziemy wspólnie tworzyć kolejne lokalne treści w Netflix

(…) Kobiety z całego świata mają ogromną siłę i potencjał, a my w Netflix chcemy im dać przestrzeń do kreatywnego rozwoju

Anna Nagler, w Netflix odpowiedzialna za lokalne seriale oryginalne w regionie CEE i Rosji

Netflix przekaże 5 milionów dolarów na wsparcie kobiet w branży filmowej

To jednak nie wszystko. Netflix jako pierwsze studio w branży filmowej, przeprowadziło badania i analizy, czy w swoich oryginalnych produkcjach wszystkie grupy społeczne i etniczne mają odpowiednią reprezentację zarówno na ekranie, jak i za kamerą.

By zapewnić tę różnorodność, Netflix utworzył Fundusz na rzecz Równości Twórczej. W ciągu najbliższych pięciu lat przekażą 100 milionów dolarów do organizacji, które pomagają niewystarczająco reprezentowanym grupom w branży telewizyjnej i filmowej. Z tej puli 5 milionów dolarów zostanie przekazane na wsparcie kobiet.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Netflix przygotował także specjalny film, który pokazuje przełomowe momenty dla kobiet w kinie.

Każda historia opowiedziana po raz pierwszy wywiera ogromny wpływ na wszystkich, którzy ją oglądają. W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet poznajemy i celebrujemy osiągnięcia kobiet, które zmieniają świat.

Międzynarodowy Dzień Kobiet | Netflix

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Netflix przygotował specjalną sekcję z filmami o kobietach i wyreżyserowanymi przez kobiety. Ale to nie wszystko. Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, Netflix stworzył wyselekcjonowaną kategorię filmów. Znajdują się w niej takie produkcje, w których to kobiety odgrywają główne role oraz te stworzone przez reżyserki. Nie brakuje wśród nich także polskich […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.