Dziarma singlem „Czarny Bez” zapowiada debiutancki album


01 marca 2021

Podziel się newsem:

Dziarma karierę rozpoczęła w programach typu talent show. W ostatnim czasie u wokalistki i raperki zauważa się zmianę wizerunkową i znaczne wyostrzenie charakteru. Przed weekendem, jak na potwierdzenie jednego i drugiego, spadł na nas Czarny Bez.

Czarny Bez zwiastuje debiutancki album Dziarmy

Dziarma na zdominowaną przez mężczyzn rapową scenę z impetem wkroczyła jeszcze w 2019 roku. Wejście w to istne grono samców alfa zasygnalizowała wówczas EPką V, w której realizacji producencko pomógł duet The Returners. Teraz, pozycję jednej z najbardziej wyrazistych reprezentantek rapowej sceny Agata Dziarmagowska zamierza obronić, wydając pierwszy w karierze długogrający album. W sieci pojawił się już Czarny Bez – premierowy singiel, który zwiastuje to wydawnictwo.

Dziarma – Czarny Bez

Czarny Bez nie tylko zwiastuje debiutancki album Dziarmy. Stanowi zarazem kolejny już utwór potwierdzający, że artystka jest na wydawnictwo tego formatu absolutnie gotowa. Agata emanuje siłą i pewnością własnej wartości, a w udany sposób opisują to oficjalne materiały prasowe raperki:

DZIARMA to odporna na wszelkie konwenanse raperka, która nie stroni od ostrego języka i równie ostrych kreacji. Od początku swojej drogi na scenie rapowej DZIARMA podkreśla nieposkromioną pruderią czy wstydem świadomą seksualność i seksualną niezależność. Jako współczesna młoda kobieta w sprawny sposób wychodzi poza przesycone szowinizmem klisze współczesnej popkultury, prezentując siebie jako podmiot, nie przedmiot. Nagość? Wtedy kiedy ona sobie tego życzy. Seks? Tylko na jej zasadach.

– z materiałów prasowych artystki

Dodałbym również, że Dziarma wypełnia pewną lukę na polskiej scenie rapowej. Brakowało dotąd raperki tak wyrazistej, która swój muzyczny talent i niezależność podkreśla wyzwoloną seksualnością. Z miejsca zauważyć można, że autorka Czarnego Bzu nie ma najmniejszych obaw o to, czy poradzi sobie w tym homogenicznym, rapowym środowisku. Dziarma stawia siebie w centrum, a swoją twórczością zamierza natomiast przypomnieć wszystkim kobietom, że najbardziej dbać powinny o poczucie własnej wartości.

Dziarma - Czarny Bez - okładka singla
Dziarma – Czarny Bez – okładka singla

Debiutancki album Dziarmy już wkrótce

Dziarma rozgłos wokół swojego debiutanckiego albumu wzbudziła przed weekendem, wypuszczając singiel Czarny Bez, za którego produkcję odpowiada Kusha. Jest to pierwszy utwór z albumu Agaty Dziarmagowskiej, jaki usłyszeliśmy. Nie poznaliśmy także jeszcze bliższych informacji odnośnie zapowiedzianego na 2021 rok wydawnictwa. Na chwilę obecną, jedyną pozycją w dyskografii Dziarmy jest zaprezentowany przed dwoma laty minialbum V.


Dziarma – V – odsłuch

“Czarny Bez” to wyrazista i dowcipna dawka refleksji mocnej, odważnej, współczesnej dziewczyny w rapowej konwencji.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →