Taylor Swift wydaje odświeżony album “Fearless” jeszcze raz

Obserwuj nas na instagramie:

Taylor Swift ponownie zaskakuje swoich fanów. Artystka ogłosiła właśnie, że wyda swoje pierwsze albumy po raz drugi. Na pierwszy ogień idzie odświeżone Fearless.

Taylor Swift ponownie nagrywa swoje albumy

Fearless to drugi album w dorobku Taylor Swift, który został wydany w 2008 roku. Artystka przygotowuje się do premiery jego nowej wersji, choć jak łatwo się domyślić, nie jest to związane z żadnym jubileuszem. Nie będzie to również zwyczajna reedycja.

Decyzja o ponownym nagraniu przez Taylor Swift nie tylko Fearless, ale aż sześciu swoich pierwszych albumów, jest pokłosiem afery sprzed kilku lat, w efekcie której artystka straciła prawa autorskie do swoich utworów. W 2019 Scooter Braun, były manager Justina Biebera, wykupił cały katalog z muzyką Taylor Swift nagraną pod szyldem wytwórni Big Machine Records.

Taylor Swift Fearless Love Story (Taylor’s Version)
Taylor Swift

Oficjalne oświadczenie Taylor Swift w sprawie nowego wydania albumu Fearless

Sama Taylor pozwoli nam najlepiej zrozumieć fakt, czemu postanowiła nagrać swoje albumy ponownie. Oddajmy zatem głos artystce, która w obszernym oświadczeniu opowiada o kulisach tej decyzji.

Gdy myślę o albumie Fearless i co się z nim stało dzięki wam, na mojej twarzy automatycznie pojawia się szeroki uśmiech. To była muzyczna era, w której mieliśmy mnóstwo inside joke’ów, wymieniliśmy mnóstwo uścisków i przytulasów, powstało mnóstwo nierozerwalnych więzi, więc zanim powiem cokolwiek więcej, pozwólcie, że przyznam: to był prawdziwy zaszczyt, móc być nastolatką w waszym towarzystwie. Wszystkim tym, których poznałam teraz, a nie w 2008, chciałam napisać, że cieszę się, że będę mogła poczuć z wami coś podobnego w niedalekiej przyszłości. Teraz mogę w pełni docenić tę kapryśną, buzującą, chaotyczną całość.
Fearless było albumem pełnym magii i ciekawości, błogości i załamań, jakie przeżywamy w młodości. To był pamiętnik – zapis przygód, poznawania świata przez nastolatkę, która otrzymywała małe lekcje z każdym pęknięciem na fasadzie bajkowego zakończenia pokazywanego na filmach. Jestem podekscytowana oznajmiając wam, że nowa wersja Fearless jest gotowa i trafi do was wkrótce. Nazywa się Fearless (Taylor’s Version) i zawiera 26 piosenek.

Powiedziałam już bardzo dużo na temat powodów konieczności nagrywania moich pierwszych sześciu płyt. Sposób, w jaki to robię, ma pokazać, jakie są moje motywacje. Artyści powinni mieć prawa do własnej pracy z tak wielu powodów, ale ten najbardziej oczywisty to ten, że artysta naprawdę ZNA to dzieło. Na przykład tylko ja wiem, które z napisanych przeze mnie piosenek prawie trafiły na Fearless. Piosenki, które absolutnie kocham, ale były wstrzymywane z wielu powodów (nie chcemy zbyt wielu piosenek o rozstaniu, nie chcemy zbyt wielu wolnych kawałków, tyle utworów nie zmieści się na płycie CD).
Te powody wydają się teraz bezsensowne. Postanowiłam pokazać wam całą historię, cały żywy obraz. Dać możliwość zanurzenia się w pełny obraz, jakim jest moja płyta Fearless. Dlatego postanowiłam dołączyć 6 niepublikowanych wcześniej piosenek na tej wersji płyty. Utwory napisane, gdy miałam 16-18 lat i bardzo mnie trapiło, że musiałam je pozostawić w przysłowiowej szufladzie.
Cały proces przyniósł jeszcze więcej spełnienia i emocji niż sobie to wyobrażałam i sprawił, że poczułam jeszcze większą determinację, by ponownie nagrać cały mój katalog. Mam nadzieję, że spodoba się wam ten pierwszy kawałek mojego dorobku i że tak samo jak mi spodoba się wam ta podróż w czasie.

Taylor Swift Fearless Love Story (Taylor’s Version)
Taylor Swift

Fearless (Taylor’s Version) – premiera nowo-starego albumu Taylor Swift

Album Fearless (Taylor’s Version) ukaże się 9 kwietnia i będzie zawierał aż sześć dodatkowych utworów, które jak dotąd nie ujrzały światła dziennego. Preorder płyty jest już dostępny na oficjalnej stronie artystki.

Tylor Swift – Fearless (Taylor’s Version), tracklista

 1. Fearless (Taylor’s Version)
 2. Fifteen (Taylor’s Version)
 3. Love Story (Taylor’s Version)
 4. Hey Stephen (Taylor’s Version)
 5. White Horse (Taylor’s Version)
 6. You Belong With Me (Taylor’s Version)
 7. Breathe (feat. Colbie Caillat) (Taylor’s Version)
 8. Tell Me Why (Taylor’s Version)
 9. You’re Not Sorry (Taylor’s Version)
 10. The Way I Loved You (Taylor’s Version)
 11. Forever & Always (Taylor’s Version)
 12. The Best Day (Taylor’s Version)
 13. Change (Taylor’s Version)
 14. Jump Then Fall (Taylor’s Version)
 15. Untouchable (Taylor’s Version)
 16. Forever & Always (Piano Version) (Taylor’s Version)
 17. Come In With The Rain (Taylor’s Version)
 18. Superstar (Taylor’s Version)
 19. The Other Side Of The Door (Taylor’s Version)
 20. Today Was A Fairytale (Taylor’s Version)
 21. Bonus Track 1 (From The Vault)
 22. Bonus Track 2 (From The Vault)
 23. Bonus Track 3 (From The Vault)
 24. Bonus Track 4 (From The Vault)
 25. Bonus Track 5 (From The Vault)
 26. Bonus Track 6 (From The Vault)
Taylor Swift Fearless Love Story (Taylor’s Version)
Taylor Swift – “Fearless (Taylor’s Version)”, okładka albumu

Taylor Swift prezentuje nowy singiel Love Story (Taylor’s Version) 

Już teraz możecie posłuchać pierwszego zwiastunu nadchodzącego wydawnictwa Taylor Swift w postaci głównego singla zapowiadającego pierwotną wersję tego krążka. Love Story (Taylor’s Version) jest już dostępne!

Taylor Swift ponownie zaskakuje swoich fanów. Artystka ogłosiła właśnie, że wyda swoje pierwsze albumy po raz drugi. Na pierwszy ogień idzie odświeżone Fearless. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Taylor Swift […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →