Nullo, L.UC. i Pih razem “Na magnetofonowej taśmie” promują akcję Respect For Tape


13 września 2021

Podziel się newsem:

Respect For Tape, akcja stanowiąca tribute dla kasety magnetofonowej, zaczyna prezentować się jako jeden z ciekawszych, rapowych projektów tego roku. W ramach inicjatywy, za którą stoi sławny kolekcjoner tego nośnika muzyki, pojawiły się już dwa bardzo udane single z motywem przewodnim, jakim jest właśnie wynalazek Lou Ottensa.

…na kasetach czy Na magnetofonowej taśmie, raperzy brzmią tak samo dobrze

Pierwszy singiel promujący Respect For Tape wypuszczono na koniec sierpnia. W nagraniu numeru …na kasetach udział wzięli Ero JWP, Felipe z Zip Składu oraz Obywatel MC, który niegdyś tworzył trójmiejski zespół Deluks. Wyprodukowany przez Markowego, a uzupełniony scratchami i cutami DJ-a Twistera numer obił się szerokim echem i spotkał się z entuzjastycznym odbiorem. Pokazało to, że klasycznie brzmiący rap ze staro szkolnym zacięciem nadal ma prawo bytu. A co więcej, cieszy się sporą popularnością.

Ero x Felipe x Obywatel MC – …na kasetach

Podobnie jak wypuszczony przed weekendem singiel Na magnetofonowej taśmie. Z kolei w nagraniu tego kawałka udział wzięli Nullo z nieistniejącego już niestety Trzeciego Wymiaru, a także L.U.C. i Pih. Produkcją drugiego utworu z projektu Respect For Tape zajął się natomiast Magiera. I po raz drugi, w ramach tej akcji otrzymaliśmy bardzo udany numer. Walory singla Na magnetofonowej taśmie dodatkowo potęguje równie fajny teledysk, za którego reżyserią stoi Bohdan Rybka.

Nałogowo przewijałeś kasety? Twój walkman nieustannie cierpiał z powodu rozładowanych baterii? Nagrywałeś swoje pierwsze rymy na dwukaseciaku? A może całymi dniami słuchałeś „Świateł Miasta”, „Kinematografii”, „S.P.O.R.T.u” , „Black Sunday” czy „Illmatica”? W takim razie bezzwłocznie wciśnij przycisk PLAY i przenieś się do minionej epoki, która nadal tętni życiem w rytmie werbla i basu”.

– zachęcają organizatorzy akcji Respect For Tape.

Nullo x L.U.C. x Pih – Na magnetofonowej taśmie

Respect For Tape z inicjatywy kolekcjonera Grędzia

Projekt Respect For Tape powstał z inicjatywy znanego w rapowym środowisku kolekcjonera taśm magnetofonowych. Grędziu, bo o nim mowa, od lat prowadzi, w tym miejscu, stronę Rap Tapes by Grędziu. Ideą tego przedsięwzięcia jest prezentowanie kultowych rapowych albumów na magnetofonowym nośniku właśnie. Każda z tych prezentacji odbywa się przy udziale autora danej kasety, co całość czyni jeszcze ciekawszą sprawą. W ostatnim czasie Grędziu postanowił jednak pójść krok dalej. Efektem tego jest aktualnie dziejąca się akcja Respect For Tape.

Grędziu
Grędziu

A że koneksje w rapowym środowisku ten zajawkowicz ma całkiem spore, to i liczba zaangażowanych w ten projekt raperów, producentów i dj-ów jest spora. Swój udział w Respect For Tape zadeklarowali już, oprócz wszystkich wyżej wymienionych, także między innymi, Pięć Dwa, Ryfa Ri, Spinache, Proceente, Jędker, Rafi, Emil Blef, OMP, Numer Raz, DJ Twister, DJ Creon, DJ Platoon z legendarnych Trials X, Cywinsky, Marek Pędziwiatr (EABS), DJ HWR, Mikser, Mleko (Born Juices), DJ Kebs, Kecajj (Koligacja GieKa), Decó i Dj Plash (Stylowa Spółka Społem), DJ Trakmajster, Mr Krime oraz DJ Romek. A to i tak nie wszyscy biorący udział w projekcie, którego producentem wykonawczym również jest Grędziu. Z pewnością zatem otrzymamy jeszcze nie jeden równie udany singiel powstały z myślą o magnetofonowej taśmie.

W nagraniu poprzedniego natomiast singla z akcji, której inicjatorem jest Grędziu udział wzięli Ero JWP, Felipe i Obywetel MC.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
od 50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →