kadr z filmu „Chłopi”

L.U.C. powalczy o Oscara za muzykę do „Chłopów”


27 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

L.U.C. poinformował w swoich mediach społecznościowych, że decyzją twórców filmu Chłopi, zgłasza kandydaturę soundtracku do filmu do Oscara w kategorii najlepsza muzyka oryginalna.

W walce o Oscary

Niezwykły sukces filmu Chłopi, szczególnie jeśli chodzi o odbiór krytyków, przyczynił się do wytypowania go na polskiego kandydata do Oscara. Okazuje się, że nie tylko sam film spróbuje swoich sił w walce o najbardziej prestiżową nagrodę filmową, ale także skomponowana do niego muzyka. L.U.C., który wraz z Rebel Babel Film Orchestra odpowiada za soundtrack do Chłopów, poinformował na swoich socialach o zgłoszeniu oficjalnie swojej kandydatury do walki o Oscary. W taki sposób stojący na czele projektu L.U.C. pisał o możliwości stworzenia muzyki do filmu:

Ścieżka dźwiękowa do Chłopów to dla mnie wielkie przeżycie. Wielka przygoda tworzona z niezwykle utalentowaną ekipą muzyków, kapel, zespołów i solistów. Chciałem stworzyć szerokie kompendium słowiańskiej muzyki folkowej w nawiązaniu do międzynarodowego charakteru tej produkcji. Z całego serca dziękuję DK Welchman & Hugh Welchmanowi za 4 lata akademii filmowej. Zaprosiliśmy tu wielu różnych muzyków, którzy od lat poświęcają̨ się z wielkim oddaniem muzyce tradycyjnej i połączyliśmy ich zarówno z symfoniką jak i muzyką rozrywkową. Idea Rebel Babel polega na angażowaniu lokalnych muzyków, więc przy okazji koncertów chcemy zapraszać kolejne niezwykłe kapele i regionalne zespoły pieśni i tańca.

Pełna wersja albumu z muzyką do filmu Chłopi trafiła dziś na streamingi. Usłyszymy na nim m.in. Kayah, Kwiat Jabłoni czy Ralpha Kaminskiego.

L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra – Chłopi

L.U.C. poinformował w swoich mediach społecznościowych, że decyzją twórców filmu Chłopi, zgłasza kandydaturę soundtracku do filmu do Oscara w kategorii najlepsza muzyka oryginalna. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać W walce […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →