To czysty „EROIZM”, czyli Ero z ekipy JWP/BC zapowiada drugi solowy album


28 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Nie się nie zauważyć, że 2k21ekipa JWP/BC bierze szturmem! Pierwszy raz bowiem zdarzy się, że w jednym roku solowe albumy wypuszczą wszyscy rapujący reprezentanci warszawskiej załogi. Obecnie przygotowuje się do tego Ero.

Kosi i Siwers solówki mają już za sobą

Zaczął Kosi! Wydany na wiosnę album IS.OK stanowił pierwszy solowy materiał spod szyldu JWP/BC, jaki ukazał się w 2021 roku. Co więcej, płyta, za którą wydanie odpowiedzialna jest wytwórnia Def Jam Recordings, stanowiła jednocześnie pierwszą płytę, którą Kosi nagrał całkowicie w pojedynkę. Nie licząc, rzecz jasna, zaproszonych na ten krążek i ubarwiających całość gości. Co jeszcze bardziej istotne, IS.OK jest materiałem rewelacyjnym i z pewnością będzie to miało swoje odzwierciedlenie w końcowo rocznych podsumowaniach.

Kosi JWP ft. JWP/BC – Standard Premium

Po Kosiorze, swój solowy album wydał Siwers. Jeden z najbardziej doświadczonych w tym temacie, załogantów JWP/BC. Autor czerwcowego Powrotu z drogi donikąd solowo zdążył zaprezentować się już dwukrotnie. Wydana 11 czerwca płyta jest już trzecią w dyskografii Siwersa, pod którą raper i producent podpisał się jedynie swoją ksywą. Teraz przyszedł czas, by swoje indywidualne umiejętności, po raz kolejny, zaprezentował Ero.

Siwers ft. Pezet, Kukon, Amen, Phunk’ill – Petrolheadz  

Teraz czas na Ero

EROIZM nadciąga! Wiemy to już od jakiegoś czasu. Ostatnio natomiast, wokół tak właśnie zatytułowanej płyty, robi się coraz głośniej! I szum ten będzie się jedynie wzmagał. Drugi solowy album Ero jest bowiem wydawnictwem co najmniej wyczekiwanym. Bezpośredni wpływ na to miał Elwis Picasso, który światło dzienne ujrzał w październiku 2019 roku, a kilka miesięcy po premierze okrył się platyną. Poprzeczka zawieszona jest zatem dość wysoko. Jednak nie jest to pułap, którego Ero przeskoczyć by nie mógł. Tego akurat można być pewnym!

Nowy Dobrobyt pierwszą oznaką EROIZM-u

Mimo, że spośród raperów z JWP/BC w kolejce do solówki, Ero ustawił się jako trzeci, to właściciel Serum, pierwszą zapowiedź nowego albumu zaprezentował jeszcze pod koniec 2020. W ostatnim miesiącu tego roku ukazał się, przedstawiony na teledysku singiel Nowy Dobrobyt. Za produkcję tego kawałka odpowiada Laska z legendarnego wrocławskiego White House’u. Beatmaker w ostatnich dniach ujawniony został, jako jedna z postaci odpowiedzialnych za brzmienie nadchodzącej płyty EROIZM.

Ero ft. Falcon1 – Nowy dobrobyt

EROIZM zapowiadany grafikami w stylu okładek kultowego magazynu

Więcej singli zwiastującym EROIZM na ten moment jeszcze nie otrzymaliśmy. Ero swój drugi solowy album zapowiada jednak w inny, całkiem interesujący sposób. Na oficjalnym fanpage’u warszawskiego rapera i writera pojawią się bowiem grafiki z tym wydawnictwem związane, a co istotniejsze, wzorowane na okładkach kultowego, amerykańskiego magazynu The Source. Osoby choć trochę orientujące się w klasycznym rapie, follow-up ten odgadły od razu. I z tych właśnie grafik dowiadujemy się kilku informacji o tym, co przyniesie ze sobą EROIZM. Jak na przykład, że za wydanie materiału ponownie odpowiedzialna będzie wytwórnia Def Jam Recordings Poland. A także, że jednym z gości Ero na nowej płycie będzie Włodi. W te sposób dowiedzieliśmy się również, że w realizację albumu EROIZM zaangażował się DJ Falcon1 oraz wspomniany Laska. Jeśli pytacie natomiast o datę premiery drugiego solo Ero, ta nie została jeszcze ujawniona.

Ostatni w kolejce jest Łajzol

W którym konkretnie miesiącu 2021 roku swój nowy, solowy album wyda Ero, tego jeszcze nie wiemy. Wiemy natomiast, kiedy dokładnie taki sam ruch wydawniczy uczyni Łajzol. Ostatni jak dotąd Jaśnie Wielmożny Pan bez solówki na koncie. Sytuacja ta zmieni się natomiast w ostatnim miesiącu bieżącego roku. Na grudzień bowiem swoją pierwszą płytę zapowiedział właśnie Łajzol. Ten właśnie współtwórca JWP/BC na którego, po płycie Kosiora, czekamy najbardziej! Każdą kolejną zwrotką Łajzol zaskakuje coraz bardziej, a nagrane wraz z Kosim płyty Jetlagz pokazały, że oto stanął przed słuchami raper kompletny, z wyrobionym stylem, i co najważniejsze, pomysłem na siebie! Z niecierpliwością czekamy wiec, jak w solowej konwencji zaprezentuje się ten Łajzol!

Łajzol-solowy-album

Następca platynowego „Elwissa Picasso” zatytułowany został „EROIZM” i zapowiadany jest w całkiem fajny sposób.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

LATO W PLENERZE | KOSI IS.OK| WARSZAWA

Biletomat.pl
od 45 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →