Kosi JWP już w ten piątek zaliczy pierwszą solówkę


13 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Gdy zaczynał rapować, wielu popularnych obecnie raperów uczyło się dopiero poprawnie posługiwać sztućcami. Blisko dwudziestoletni staż na scenie nie jest jednak dla niego przeszkodą, by tematy, jakie bierze na warsztat, ugryźć również w stylu nowej szkoły, nie zapominając przy tym o klasycznym podejściu do hip-hopu. Ot, cały Kosi JWP, który już w tym tygodniu wyda pierwszy solowy album!

Będzie OK, to na pewno

Nie będę ukrywał, że czekam na to wydawnictwo. Kosi JWP swój pierwszy w karierze solowy album zapowiedział jeszcze jesienią 2k20. Powinienem mieć nadzieję, że IS.OK będzie udanym materiałem… Jednak jestem tego więcej niż pewny! Za sprawą sześciu wydawnictw spod szyldu JWP/BC, krążku nagranym z Ero oraz dwóch odsłonach projektu Jetlagz śmiało można wnioskować, że Kosior nie zawodzi! A do swojej solówki przyłożył się po całości. Najlepiej potwierdzają to wypuszczone do tej pory single. Ciężko z nich wybrać ten najlepszy. Sześć zaprezentowanych kawałków konkretnie rozbudziło nie tylko mój, apetyt na pozostałe trzynaście, które czekają na słuchaczy na preorderowym wydaniu IS.OK.

Bo jest to Muzyka Esencjonalna

Najnowszym singlem zwiastującym piątkową premierę albumu Kosiego jest numer Muzyka Esencjonalna. Tytuł numeru nawiązuje do kultowych dzieł duetu Pezeta i NOON-a. Nie ma jednak z nimi, poza nazewnictwem, zbyt dużo wspólnego. Esencją jest tutaj hip-hop w najczystszej postaci. Brudny, pięknie dudniący i pachnący farbą w sprayu. W dobie wszechobecnego lukru i wymuskanych stylówek, bardzo potrzebny! Wyprodukowany przez Szweda SWD najnowszy singiel Kosiego JWP dodatkowo podbijają zaproszeni goście: Ero JWP, Sydoz oraz DJ Vazee.

Kosi ft. Sydoz, Ero, Dj Vazee – Muzyka Esencjonalna

Kogo jeszcze Kosi zaprosił na solo?

Pewny jestem, że Kosi w pojedynkę, swoją solówkę też dałby radę efektownie uciągnąć. Trwająca dwie dekady kariera rapera i writera pokazuje jednak, że Kosiorowi najlepiej jednak nagrywa się z kolegami. I tych na IS.OK zabraknąć nie mogło. Oprócz całego składu JWP/BC, który pokazał swój Standard Premium, na albumie Kosiego pojawiają się także, między innymi, Kuba Knap, Sokół, Wuzet, Barto Katt, Bael i Szamz. Ładnie? To dodam, że beaty na swoją solówkę wybierał z katalogów takich producentów jak np. Szczur, The Returners, DJ Falcon1, 1988, SQUIDBITS oraz Steez. Nie wiem jak Wy, ale ja na IS.OK czekam już mocno zniecierpliwiony.

Wytwórnia Def Jam Recordings Poland album Kosiego JWP wypuści, na szczęście już 16 kwietnia! A jeśli jednak w jakiś sposób piątkowa premiera IS.OK nie budzi u Was entuzjazmu, to w tym miejscu znajdziecie więcej informacji zdradzających, co na swój pierwszy solowy album przygotował Kosi z JWP/BC. Poniżej natomiast prezentujemy pełną tracklistę tej płyty.

Kosi – Tu

Kosi JWP - IS.OK - tracklista
Kosi JWP – IS.OK – tracklista

Kosi JWP – IS.OK – tracklista

 1. Początek (Prod. Szczur)
 2. C.N.J.J. (Prod. Szczur)
 3. IS.OK (Prod. The Returners)
 4. Standard Premium (Ft. JWP/BC, Prod. DJ Falcon1)
 5. T.T. Rap (Prod. Szczur)
 6. Jak narazie… (Prod. Siwers)
 7. Lubię Poniedziałki (Ft. Kuba Knap, Prod. Xtahuun)
 8. Moi ludzie nie green screen (Prod. The Returners)
 9. Paznokieć (Ft. Sokół & Wuzet, Prod. Mikołaj Trybulec & SQUIDBITS)
 10. Beastie Boys Skit (Prod. DJ Falcon1)
 11. Flauta (Prod. 1988)
 12. No ghost (Ft. Barto Katt, Prod. Barto Katt)
 13. Zamiast jechać na Chopina… (Ft. Wojtek Geniusz, Prod. SQUIDBITS)
 14. Muzyka Esencjonalna (Ft. Ero JWP & Sydoz, Prod. SWD)
 15. Tu (Prod. DJ Steez)
 16. Zryw (Prod. Szczur)
 17. Cios (Ft. Bael & Szamz, Prod. S.S.Z)
  Preorder bonus:
 18. Chociaż jest noc (Prod.) Szczur
 19. Szmat drogi (Prod.Hazy Hype)

16. kwietnia nakładem Def Jam Recordings Poland ukaże się album „IS.OK” będący pierwszą solową płytą rapera z dwudziestoletnim stażem na scenie.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →