z mat. pras. artystów

Kosi, Had Hades i 1988 założyli zespół. Nadchodzi STRATA


04 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Na wydawniczym horyzoncie pojawił się właśnie jeden z ciekawszych projektów bieżącego roku! Przed Wami STRATA, czyli zespół, który do życia wspólnie powołali Kosi z JWP, Had Hades i 1988!

Pierwszy o tej STRACIE wygadał się 1988

Dla tych bardziej wnikliwych słuchaczy STRATA nie jest zaskoczeniem. Co bardziej sprawne oko już w połowie ubiegłego miesiąca dostrzec mogło charakterystyczne zdjęcie umieszczone przez 1988 na oficjalnym profilu na Facebooku. Widzimy na nim producenta, którego karierę wywindowała współpraca z Piernikowskim w ramach duetu SYNY, właśnie wraz z Kosim ze składu JWP oraz Had Hadesem. Fotografię całej trójki podpisano natomiast jako STRATA. I już od tego momentu wiedzieliśmy, że coś jest na rzeczy. Zwłaszcza że bezpośrednio zaangażowany jest w to wiecznie zapracowany 1988. Oprócz poniższego postu na temat nowo powstającego na naszej scenie projektu nie ujawniono żadnej więcej informacji. Tudzież nawet plotki.

STRATA-Kosi-Hades-1988
STRATA – Kosi, Had Hades, 1988

STRATA pojawiła się również na Instagramie

Chwilę wcześniej natomiast, bo 14 marca, na Instagramie zaistniało nowe konto. Zawierające tylko jedną grafikę. I oczywiście podpisane jako STRATA. A konkretnie to 𝔰𝓉尺𝒶tA. Sama grafika przedstawia natomiast bliżej niezidentyfikowane monstrum, które zdaje się logiem nowo powstałego zespołu. Po kilku następnych dniach, w tym samym miejscu, pojawiły się już fotografie ujawniające, kto stoi za STRATĄ. Zdjęcia potwierdzające zarazem post 1988, który zdradził nam, że projekt przygotowywany wraz z Kosim i Hadesem, jest już w drodze!

Sprawdź także: Kosi & Łajzol: Mamy recepty, o których nie można mówić głośno

I co dalej ze STRATĄ?

Sami bardzo chcielibyśmy to wiedzieć. Jednak żaden z twórców zamieszany w projekt STRATA nie wygadał się z niczym więcej. Jedynie Kosi, również za pośrednictwem instagramowego profilu, podzielił się ze słuchaczami zdjęciem z Had Hadesem i 1988, co również stanowi jasną zapowiedź, że cała trójka coś dla nas szykuje. Konieczne będzie jednak uzbrojenie się w cierpliwość. I oczekiwanie na konkretne już informacje o tym jakże interesującym projekcie. W ciemno jednak możemy Was zapewnić, że to, co wspólnie stworzą Kosi, Hades i 1988 na pewno nie okaże się żadną stratą dla naszego rodzimego rap biznesu. Wręcz przeciwnie, jest to jedyna STRATA, na jaką z niecierpliwością czekamy. A korzystając z okazji, warto przypomnieć, jak na beacie autorstwa 1988 brzmi właśnie Hades.

Hades – #Hot16Challenge2 (prod. 1988)

A także Kosi.

Kosi – Flauta (prod. 1988)

STRATA rozpoczęła się od albumu, który wspólnie nagrać mieli Had Hades i 1988?

Jest to całkiem możliwe! Niewiele ponad rok temu to 1988 i Had Hades ogłosili, że planują nagrać wspólną płytę. Album ukazać miał się jeszcze w 2021, a jednym z ujawnionych gości, zaproszonych na ten materiał, okazał się Peja! Jak jednak wiemy, plany te nie zmaterializowały się w formie wydawnictwa, a po ich ujawnieniu do tematu płyty od Hadesa i 1988 już nie wrócono. Zamiast tego pojawiła się STRATA. A obecność w tym projekcie Kosiego jeszcze bardziej spotęgowała artystyczne walory tegoż projektu. Czekamy zatem z niecierpliwością na więcej!

Czy Kosi, Hades i 1988 nagrali wspólny album? Jeśli tak, to będzie to jedyna STRATA na jaką z niecierpliwością czekamy!

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →