kadr z klipu „Sadza" Brodki

Brodka z nowym singlem. Sprawdźcie, jak brzmi „Sadza”

Podziel się newsem:

Brodka właśnie wydała nowy singiel. Sadza to pierwszy od czasu Grandy autorski materiał artystki po polsku. Posłuchajcie.

Brodka znów śpiewa po polsku

Po dwóch anglojęzycznych albumach (Clashes z 2016 roku i BRUT z 2021), Brodka właśnie wydała nowy singiel po polsku. Za produkcję muzyczną utworu Sadza odpowiada 1988 – jeden z najbardziej cenionych i doświadczonych producentów na polskiej scenie hip-hopowej, znany z duetu Syny.

Singlowi towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez samą Brodkę.

To surrealistyczny obraz z pogranicza jawy, snu. Fantazji i halucynacji. Czarno-biała opowieść, gdzie światło i cień odgrywają główną rolę, przenosząc nas w świat abstrakcji w klimacie noir.
W swojej estetyce odwołuje się m.in. do prac Man Raya, wykorzystując motyw solaryzacji. Kolejnym ważnym elementem tego obrazu jest motyw spirali. Spirala jest odwiecznym, intuicyjnym symbolem duchowego rozwoju i naszej tożsamości z wszechświatem. Symbolem śmierci i nowego początku, który prowadzi nas do poznania samego siebie

– mówi o klipie wokalistka.

Brodka – Sadza

To nie pierwszy raz, kiedy Brodka sama nakręciła obraz do swojego utworu. Jej debiut za kamerą to teledysk do utworu Santa Muerte z albumu Clashes z 2016 roku. Natomiast przy okazji swej ostatniej płyty, BRUT, artystka we współpracy z Przemkiem Dzienisem stworzyła klipy do piosenek Hey Man czy Game Change.

Brodka w dalszym ciągu rozwija się pod kątem reżyserskim. Niedawno pisaliśmy o tym, że dołączyła do ekipy Papaya Films.

Obraz podobnie jak muzyka to medium, które zawsze bardzo silnie na mnie oddziaływało. Interesuje mnie multidyscyplinarna forma opowiadania historii, często abstrakcyjnych, zabierających widza w podróż, która jest nie tylko wizualna

– mówi Brodka.

Przeczytaj: Brodka po dwóch stronach kamery. Artystka została reżyserką

Brodka właśnie wydała nowy singiel. Sadza to pierwszy od czasu Grandy autorski materiał artystki po polsku. Posłuchajcie. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Brodka znów śpiewa po polsku Po dwóch anglojęzycznych albumach (Clashes […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →