Kadr z teledysku "Maybach"

Peja opublikował kawałek z O.S.T.R. i legendą amerykańskiej sceny


01 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Numer o nazwie So Raw nie jest pierwszą współpracą Peji z kultowym amerykańskim raperem Jeru The Damaja. Sprawdź szczegóły!

Jeru the Damaja feat. Peja & O.S.T.R. – So Raw

Za bitem do tracka stoi P.F. Cuttin. Masteringiem zajął się Michał Eprom Baj. Autorem montażu klipu jest Boomski.

Przeczytaj także: najnowszy wywiad z Ostrym

Peja x Jeru The Damaja

Tytułowy numer jest sporym wyróżnieniem nie tylko dla Peji i O.S.T.R.-ego, ale także dla całej polskiej sceny. Został nagrany w 2013, jednak dopiero dziś doczekał się publikacji. Prawdopodobnie pochodzi z nigdy niewydanej wspólnej płyty trojga raperów – pracowali nad wspólnym krążkiem, a różne źródła donoszą, że ten został nawet nagrany, jednak premiery nigdy się nie doczekał.

Jeru The Damaja to raper, który zaczynał od współpracy z duetem Gang Starr w latach 90. Jego pierwszy album, The Sun Rises in the East, nagrany wspólnie z DJ-em Premierem, jest zaliczany do klasyki hip-hopu, podobnie jak reszta dorobku. Z Peją przeciął się dwukrotnie – najpierw w 2011 roku na kawałku Oddałbym pochodzącym z albumu Reedukacja grupy Slums Attack, później na solówce Książę aka. SLUMILIONER poznaniaka w tracku Full Time Job.

Slums Attack feat. O.S.T.R. & Jeru the Damaja – Oddałbym (prod. DJ. Decks)

Ostatnie ruchy Peji

Niedawno raper z Poznania ogłosił, że rusza z serią koncertów, z których cały dochód zostanie przekazany na rzecz Ukrainy. Była to spontaniczna akcja – znajdując się na Śląsku zwrócił się do tamtejszych właścicieli klubów z zapytaniem, czy możliwe będzie zorganizowanie charytatywnych gigów. Nie musiał długo czekać na odzew. Jak podał, zgłosiły się niemal wszystkie miasta ze Śląska, Zagłębia i okolic. Peja wystąpił 4 marca najpierw w Świętochłowicach w Centrum Kultury Śląskiej, później pojawił się w Będzinie, a na koniec zagrał w katowickim klubie P23. Poinformował, że łącznie udało się zebrać ponad dwadzieścia tysięcy złotych.

Numer o nazwie So Raw nie jest pierwszą współpracą Peji z kultowym amerykańskim raperem Jeru The Damaja. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Jeru the […]

Peja w Rzeszowie (Gramy dla Wiktorii) | 30 kwietnia 2022, Sobota, Pub Spółdzielczy Rzeszów

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →