fot. Def Jam Recordings (Rafał Kołsut)

Paszporty POLITYKI rozdane. 1988 laureatem w kategorii Muzyka popularna


18 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Producent 1988 znalazł się wśród artystów wyróżnionych nagrodą kulturalną Paszporty POLITYKI. Oto pełna lista laureatów.

1988 laureatem Paszportów POLITYKI

Paszporty POLITYKI to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich nagród świata kultury. Krytycy, a w dalszym etapie kapituła złożona z dziennikarzy tygodnika, głosują na artystów w siedmiu kategoriach: Film, Literatura, Teatr, Sztuki Wizualne, Muzyka poważna, Muzyka popularna, Kultura cyfrowa.

Za nami 30. gala rozdania nagród tygodnika „Polityka”. Laureatem nagrody Paszport POLITYKI w kategorii Muzyka popularna jest Przemysław Jankowiak, znany szerzej pod pseudonimem 1988.

Za otwartość stylistyczną, za umiejętność pracy z różnymi artystkami i artystami oraz za twórcze inspirowanie się różnymi nurtami. Za rozwój własnego muzycznego języka i przenoszenie go w swoich produkcjach z undergroundu do mainstreamu.

czytamy na stronie.

W kategorii Muzyka popularna nominowani byli także Mrozu i Szczyl.

Dobry rok dla 1988

88 otrzymał już nominację do nagrody dwa lata temu, po nagraniu minialbumu Ring the Alarm i płyty W/88 z Włodim. Nie przyniosła mu wtedy wygranej, ale udowodniła, że producent po zakończeniu projektu Syny wciąż jest płodnym artystą i ma wiele do zaoferowania.

W 2022 roku wydał autorski albumu Ruleta. Znajdziemy na nim zarówno reprezentantów mainstreamowego rapu (Tymek, Kukon, Hades, Szczyl), jak i jego bardziej eksperymentalnej strony (TONFA, Zdechły Osa). Na krążku nie zabrakło polskich artystek z pogranicza popu i alternatywy.

88 współpracował również z Moniką Brodką przy produkcji jej najnowszego minialbumu Sadza. Niedawno producent miał okazję również na eksperymenty z filmem. Jest autorem muzyki do filmu Zadra Grzegorza Moldy.

Paszporty POLITYKI rozdane. Oto lista laureatów

  • Film: Jan Holubek
  • Teatr: Jakub Skrzywanek
  • Kultura Cyfrowa: Anna i Jakub Górniccy
  • Sztuki wizualne: Agata Słowak
  • Literatura: Grzegorz Piątek
  • Muzyka poważna: Anna Sułkowska-Migoń
  • Muzyka popularna: 1988 (Przemysław Jankowiak)

Nagrody specjalne „Kreator kultury” otrzymali: Dorota Masłowska, Wilhelm Sasnal, Ryszard Poznakowski.

Producent 1988 znalazł się wśród artystów wyróżnionych nagrodą kulturalną Paszporty POLITYKI. Oto pełna lista laureatów. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił 1988 laureatem Paszportów POLITYKI […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →