fot. YouTube

Zdechły Osa i WaluśKraksaKryzys wydali singiel. Zbliżają się ich nowe albumy


13 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Raper Zdechły Osa wypuścił nowy singiel z nadchodzącego albumu BRESLAU HARDCORE, w którym na feacie pojawił się WaluśKraksaKryzys. Do utworu JEZUS PO TYGODNIU WE WROCŁAWIU powstał teledysk. To ciekawa zapowiedź tegorocznych projektów obu muzyków.

Nowy singiel Zdechłego Osy

13 stycznia ukazał się nowy singiel oryginalnego Zdechłego Osy. W utworze JEZUS PO TYGODNIU WE WROCŁAWIU pojawił się WaluśKraksaKryzys. Utwór utrzymany jest w typowej dla rapera konwencji, przybliżającej słuchaczom realia wrocławskiego życia ulicznego.

Je*ać ulicę, kochać policję. Jestem Jezus po tygodniu we Wrocławiu – ironizuje w refrenie dolnośląski raper. W jednej ze zwrotek słyszymy Walusia:

W imię ojca i syna i ducha świętego,
Jestem porządny, nie robię nic złego.

To kolejny singiel z nadchodzącego albumu po utworach SUMMER SONG, DOBRA ŚMIECHAWA, PRZEZ CIEBIE I ZAKOCHANY KUNDEL. W sieci pojawił się również klip do JEZUS PO TYGODNIU WE WROCŁAWIU w reżyserii Macieja Dydyńskiego.

Zdechły Osa w polskim mainstreamie. Nadchodzi nowa płyta

Odkąd Zdechły Osa wyszedł z wrocławskiego podziemia i wydał debiutancki album o sugestywnym tytule Sprzedałem dupe (2021) w wytwórni Warner Music, jego kariera rozwinęła się w zawrotnym tempie. Muzyk intryguje wulgarnymi tekstami, punkowym wizerunkiem i ucieczką od gatunkowego zaszufladkowania. Swoim słuchaczom zapewnia nieprzewidywalność i dawkę energicznej muzyki, która inspiruje kolejnych artystów zarówno w undergroundzie, jak i mainstreamie.

W 2022 roku pojawił się na tytułowym utworze albumu ZŁOTY STRZAŁ bliskiej mu gatunkowo grupy ĆPAJ STAJL czy Rulecie producenta 1988 (połowa nieistniejącego już duetu Syny) w utworze Utkaj Mordę. Z 88 miał okazję współpracować również przy najnowszym albumie Moniki Brodki. Na krążku Sadza (2022) usłyszycie utwór Brodki Hydroterapia ze Zdechłym Osą.

Jeśli brakuje wam jego autorskiej twórczości, Zdechły Osa wyda album jeszcze w pierwszym kwartale 2023 roku. Krążek jest już dostępny w preorderze. Na BRESLAU HARDCORE poza Walusiem pojawi się również wspomniana Brodka, Alick z Ćpajstajlu, Hades, Kony i Kosi. Za produkcję odpowiada głównie Aetherboy1.

Posłuchaj utworu ZAKOCHANY KUNDEL (feat. Alick) z nadchodzącego albumu

WaluśKraksaKryzys z nowym zespołem

Nowości szykują się nie tylko w karierze Osy. WaluśKraksaKryzys oficjalnie ogłosił totalną zmianę większości składu. Dotychczas poza liderem grupy wokalistą i gitarzystą Walusiem w zespole mogliśmy usłyszeć Jakuba Tokarza na perkusji, Bartosza Jędreckiego na basie i syntezatorach oraz gitarzystę Ryszarda Czerneckiego. Wspólnie nagrali album ATAK (2021) w wytwórni Mystic Records, który był dużym komercyjnym sukcesem.

W 2023 roku usłyszymy trzeci album Walusia z odświeżonym składem.

nowy rok, nowe dźwięki, nowi ludzie, nowe sytuacje.
nie mogę jeszcze powiedzieć, że nagrałem nową płytę i napisać też nie, więc nie będę pisał, że nagrałem nową płytę.
ale napisać już mogę, że zaczynam kolejny rozdział z nową ekipą. Jan, Igor, Mikołaj, Maciej – niezłe z nich ancymony.

W nowym składzie usłyszymy perkusistę Jana Pieniążka (USO 9001, Kosmonauci,), basistę Igora Nikiforowa (Jerz Igor), gitarzystę Macieja Sondija (P. Unity, beluga stone) i gitarzystę Mikołaja Gwozdę (Kacperczyk, Julia Pośnik).

Raper Zdechły Osa wypuścił nowy singiel z nadchodzącego albumu BRESLAU HARDCORE, w którym na feacie pojawił się WaluśKraksaKryzys. Do utworu JEZUS PO TYGODNIU WE WROCŁAWIU powstał teledysk. To ciekawa zapowiedź tegorocznych projektów obu muzyków. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →