NOON wydaje album z innym raperem niż Pezet


29 marca 2021

Podziel się newsem:

NOON jest jednym z tych producentów, którzy mogliby wszystko, jednak zwyczajnie tego nie robią. Podobnie jest z raperem, który właśnie podjął się współpracy z Mikołajem Bugajakiem. On również zaczął rewelacyjnie, po czym… przerzucił się na malarstwo.

Produkcja: NOON

Wyprodukował kamienie milowe polskiego rapu. Gdyby nie jego muzyka, Światła Miasta oraz Muzyka Klasyczna i Muzyka Poważna nie byłyby tak wyśmienitymi albumami. Status zdobyty tymi wydawnictwami, a także solowymi płytami zapewne umożliwiłby NOONOWI współpracę z każdym raperem w kraju nad Wisłą. Producent jednak sprawia wrażenie kompletnie niezainteresowanego współpracą z obecną czołówką naszej sceny. Zamiast tego konsekwentnie realizuje w pełni autorską wizję muzyki oraz nagrywa z artystami, o jakich mało kto już pamięta.

Teksty/rap: Żyto

W tym miejscu płynnie przechodzimy do drugiego bohatera niniejszego artykułu. Żyto, bo o tym raperze cały czas mowa, zadebiutował jeszcze w 2012 roku. I to zadebiutował całkiem nieźle. Album zatytułowany po prostu Żyto ukazał się nakładem Asfalt Records. Nagraniem i mixem materiału zajął się Czarny HIFI, a gościnnie pojawił się na nim DJ Haem. Przy produkcji tego albumu Żyto nawiązał również współpracę właśnie z NOONEM, który odpowiedzialny był za mastering całego wydawnictwa. Drugi album Żyto wydał już w Prosto! Jednak po premierze albumu Wiry w 2014, raper długopis i mikrofon zamienił na pędzel i na długie lata skupił się wyłącznie na malarstwie.

Współpraca głęboka jak Morza Południowe

Tyle słowem wstępu. Przed kilkoma dniami dowiedzieliśmy się bowiem, że to właśnie Żyto jest raperem, z którym NOON postanowił ponownie stworzyć stricte rapowy projekt. Tym sposobem dotarliśmy do Mórz Południowych.

Tak właśnie NOON i Żyto zatytułować postanowili wspólnie zrealizowany album. Wraz z zapowiedzią wspólnych wydawniczych planów, panowie zaprezentowali również pierwszy singiel zwiastujący Morza Południowe. Jest to przedstawiony na teledysku utwór Ciecz. Mikołaj Bugajak był ponadto zamieszany w powstanie owego klipu – zajął się m.in. jego montażem.

Żyto/NOON – Ciecz

Morza Południowe na wskroś hiphopowe

Równocześnie z opublikowaniem singla Ciecz uruchomiono przedsprzedaż albumu, który wspólnie stworzyli Żyto i NOON. Uznany producent w kilku słowach nakreślił także zapowiedziane na połowę maja wydawnictwo zatytułowane Morza Południowe.

Album jest pełen życia, powstał na zajawce rodem z 98, a wolność tworzenia obrazuje kompletna różnorodność utworów i pełne spektrum BPM. Choć jest to propozycja momentami wręcz awangardowa to według mnie na wskroś hip-hopowa. Choć nikt jej nie zakładał to brakowało mi takiej płyty. Mam nadzieję, że Wam też. Przedstawiamy „Morza Południowe”

– NOON o albumie nagranym z Żyto.

Już wkrótce dane nam będzie zatem ponownie usłyszeć NOONA w klasycznej hip-hopowej konwencji. Cieszy to niezmiernie. Zwłaszcza, że ostatni projekt stworzony w ten sposób, czyli kultowa Muzyka Poważna, ukazał się siedemnaście lat temu! Efektem projektu stworzonego z Żyto jest natomiast trzynaście nagrań zawartych na płycie Morza Południowe, wytłoczonej zarówno w wersji kompaktowej, jak i winylowej. Preorder tego wydawnictwa znajdziecie na stronie oficyny Nowe Nagrania, a premiery albumu Żyto/NOON spodziewajcie się 14 maja.

Żyto, NOON - Morza Południowe - okładka
Żyto, NOON – Morza Południowe – okładka

Żyto/NOON – Morza Południowe

 1. Przypływ
 2. Diabeł ubiera się w Stone Island
 3. Zaza
 4. Za
 5. W oddali
 6. Tola
 7. Silencio
 8. Ciecz
 9. Ladk Zdrj
 10. Mewa
 11. Sporysz
 12. Odpływ
 13. Słońce i plaża

Na produkcjach Mikołaja Bugajaka szansę nagrania swoich tekstów zyskał dawno niesłyszany Żyto, a efektem tej współpracy jest album „Morza Południowe”.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →