Kosi zapowiada solowy album z resztą ekipy JWP/BC za plecami


23 lutego 2021

Podziel się newsem:

Solowy album Kosiego ze składu JWP/BC, ze względu na to, że pierwszy w dyskografii tego rapera, jest wydawnictwem mocno wyczekiwanym. Czekając na kwietnią premierę IS.OK. sprawdzić możemy kolejny, udany singiel zwiastujący ten materiał.

Reklama

JWP/BC prezentuje Standard Premium

Najnowszy, trzeci już, singiel zwiastujący album IS.OK to numer Standard Premium, który Kosi nagrał wraz z resztą swojej ekipy JWP/BC. Do spółki zatem z Erosem, Łajzolem i Siwersem, Kosi stworzył klasycznie brzmiący banger, z mocnym, dudniącym piwnicznym beatem, który zapewnił z kolei Falcon1, zespołowy DJ składu Jaśnie Wielmożnych Panów. Solowy album Kosiego dostarcza nam więc zarazem premierowy numer całego JWP/BC, spełniający, rzecz jasna, Standard Premium. Singiel z całą pewnością usatysfakcjonuje miłośników brudnego, staro szkolnego (nie mylić z archaicznym) klimatu. Standard Premium z albumu Kosiora miło kojarzy się ze „starym Nowym Jorkiem”, na co z pewnością wpływ ma towarzyszący singlowi teledysk. Również zrealizowany „w starym stylu”, nakręcony z efektem kasety VHS idealnie wizualizuje muzyczną stylistykę najświeższego numeru Kosiego. Tym razem nagranego z pozostałymi reprezentantami JWP/BC. Autorem samego klipu jest natomiast producent 1988, który w dziedzinie video działa pod pseudonimem Wiskord.

Kosi feat. JWP/BC – Standard Premium

IS.OK, czyli wszystko w swoim czasie

Kosi swój pierwszy solowy wyda po ponad dwudziestu latach swojej aktywności na scenie. Za pierwszy numer, który przyniósł Marcinowi Kosiorkowi ogólnopolski rozgłos można uznać W.D.C.S.D. kończy z pierwszego albumu WWO. Raper znany jest również ze swojej writerskiej zajawki, która cały czas jest przez niego uskuteczniana. To od graffiti właśnie zaczęła się hiphopowa droga Kosiego, i właśnie za sprawą singla Graffiti o reprezentancie składu JWP usłyszała w 2000 roku cała rapowa Polska. Numer pochodził z kultowego Świeżego Materiału Waca, a Kosi pojawił się w nim obok trójmiejskiego zespołu Deluks. Zobrazowane klipem nagranie z miejsca stało się hymnem wszystkich writerów, a także hitem w stacjach telewizyjnych i ostatecznie jednym z ważniejszych utworów w polskim rapie. Następnie przyszedł czas na działalność pod szyldem PCP, następnie JWP i JWP/BC, BlackBook, a w ostatnim czasie Jetlagz. Pora na solowy album Kosiora nastała w 2021 roku.

Waco feat. Deluks, Kosi – Graffiti

Premiera solowego albumu Kosiego JWP w kwietniu

16 kwietnia 2021 – tą datę w kalendarzu zakreślić powinni wszyscy ciekawi jak na w pełni solowym projekcie wypadnie Kosi ze składu JWP/BC. O wysokiej formie tego zawodnika świadczą zaprezentowane dotąd single. Lata doświadczenia na rapowej scenie natomiast i kontakty w branży z pewnością jeszcze bardziej spotęgują walory tego materiału. Do premiery IS.OK pozostało trochę czasu, nie wszystkie karty tego wydawnictwa zostały więc odkryte. Nadal zatem nie poznaliśmy wszystkich producentów krążka, zaproszonych gości oraz tracklisty. Kosi z całą pewnością niejednego asa ma jeszcze schowanego w rękawie, o czym zapewne dowiemy się wkrótce. Co czeka nas na wyczekiwany albumie nieco przybliżyć może z kolei oficjalny opis wydawnictwa, które ukaże się nakładem labelu Def Jam Recording Poland:

Członek legendarnego składu JWP, pomimo aktualnego stanu świata mówi “IS.OK”, co nie oznacza, że album, to łagodna i wesoła podróż. Raper dał się poznać fanom jako charyzmatyczny oraz gorzki obserwator rzeczywistości i takich klimatów spodziewać możemy się na albumie”.

Preorder albumu Kosiego dostępny jest za pośrednictwem strony www.defjam.pl. Wydawnictwo IS.OK nabyć można w bogatych i ciekawych pakietach, z kasetą magnetofonową włącznie. Na osobną uwagę zasługuje jednak okładka samej płyty, jak i dołączany do niej plakat oraz pocztówki. Ich autorem jest bowiem również Kosi, który swoją graficiarsko-malarską pasję postanowił także zaprezentować przy okazji swojego pierwszego solowego albumu.

Kosi JWP - IS.OK - okładka
Kosi JWP – IS.OK – okładka
Kosi JWP - IS.OK - pocztówki
Kosi JWP – IS.OK – pocztówki

Kosi JWP – IS.OK

„Standard Premium” z klipem autorstwa 1988 to trzeci już singiel zapowiadający album „IS.OK”.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.