JWP/BC prezentują single z nadchodzącego albumu pod tytułem „Koledzy”

Podziel się newsem:

Ostatni krążek spod szyldu JWP/BC swoją premierę miał aż 3 lata temu. Na szczęście artyści w końcu powracają z nowym albumem zatytułowanym Koledzy, a my znamy datę premiery. Sprawdźcie szczegóły.

Od 96′ działamy w dobrej firmie

JWP to skład, który spokojnie można uznać za legendę polskiej sceny hip-hopowej. Przede wszystkim dlatego, że łączą oni praktycznie wszystkie elementy kultury, od graffiti po skateboarding. Na rynku muzycznym zadebiutowali w 2007 roku, albumem Numer Jeden Wróg Publiczny, jednak sam skład obecny jest na scenie już od 1996 roku!

Na kolejne wydawnictwo od JWP musieliśmy trochę poczekać, ponieważ ukazało się dopiero w 2013 roku. Jednak od tego momentu zaczęła się prawdziwa ofensywa w postaci albumów, mixtape’ów, a także solowych oraz kooperacyjnych wydawnictw od Ero, Kosiego, Łysola i Siwersa.

JWP/BC – Szesnastki

JWP/BC – Koledzy, premiera albumu 29 maja

Ostatnim wydawnictwem od grupy jest mixtape 20, wydany w 2017 roku. Na szczęście, niedawno pojawiła się informacja o nadchodzącym albumie pod tytułem Koledzy, na którym usłyszymy wszystkich członków grupy JWP/BC. Materiał powstawał na przestrzeni dwóch lat i znajdziemy na nim przede wszystkim różnorodność stylów i klimatów. Jednak o spójność krążka jestem spokojny, ponieważ całość spiął DJ Falcon1.

Album pierwotnie swoją premierę miał mieć 29 maja, jednak z powodu pandemii koronawirusa, musiała ona zostać przesunięta i płyta ukaże się prawdopodobnie na początku czerwca. Na szczęście możecie już zamawiać preorder Kolegów.

jwp/bc koledzy
JWP/BC – Koledzy – okładka albumu

JWP/BC: Wszystko co wypuszczam sprawia, że zaniemówiłeś!

Lata mijają, a JWP nie wychodzi z formy. Aż chciałoby się użyć wałkowanego milion razy tekstu, że członkowie grupy są jak wino. Eros od wielu lat uważany jest za rapera z najlepszymi linijkami w polskim rapie.

Natomiast Kosi i Łysol to chodzące wyznaczniki stylu, świetnego flow oraz przelotu po nowych, często eksperymentalnych brzmieniach, czego efektem jest duet Jetlagz. Nie można też zapominać o Siwersie, który swoimi bezpośrednimi linijkami i ogromną charyzmą jest idealnym uzupełnieniem składu.

JWP/BC – A Nie Mówiłem

Muszę przyznać, że takiego klimatu w nowym singlu kompletnie się nie spodziewałem, ale jest to idealny przykład na to, co napisałem wyżej. Na wskroś nowoczesny bit od Returnersów w połączeniu z nawijką Siwersa, Kosiego i Łysola daje nam konkretną dawkę muzyki.

Przede wszystkim zwróćcie uwagę na zwrotkę i refren Łajzola, który swoimi ostatnimi poczynaniami udowadnia, że jest w życiowej formie. Co do samego numeru, szkoda tylko, że w całości brakuje zwrotki Ero.

Jednak singiel przypomina mi bardziej Jetlagz, aniżeli JWP, które słynie z bardziej klasycznych brzmień. Niemniej jednak utwór bardzo przypadł mi do gustu i od momentu premiery zapętlam go do znudzenia.

Jeśli mam być z Wami szczery, nie przypominam sobie, żebym spod szyldu JWP czy ogólnie od któregokolwiek członka składu usłyszał kiedyś słaby czy niedopracowany numer.

Ale, co się odwlecze, to nie uciecze. Zwrotkę Ero usłyszymy w najnowszym singlu – Wszyscy chcą się bawić, który wyprodukował Siwers. Sprawdźcie numer i klip, szczególnie, że ten został zrealizowany w 5 Pointz, kultowej mecce graficiarzy w Nowym Jorku.

JWP/BC – Wszyscy chcą się bawić

Obrazek wyjątkowo chwyta za serce, ponieważ prace kilka lat temu zamalowano. Z tego tytułu nowojorski sąd uznał, że miasto musi wypłacić ponad 6 milionów dolarów autorom tamtejszych prac.

Ostatni krążek spod szyldu JWP/BC swoją premierę miał aż 3 lata temu. Na szczęście artyści w końcu powracają z nowym albumem zatytułowanym Koledzy, a my znamy datę premiery. Sprawdźcie szczegóły. Od 96′ działamy w dobrej firmie JWP to skład, który spokojnie można uznać za legendę polskiej sceny hip-hopowej. Przede wszystkim dlatego, że łączą oni praktycznie […]

Polish Hip-Hop Festival 2020

Biletomat.pl
od 180  PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →