Jetlagz i PRO8L3M prezentują dokument z Havany

Podziel się newsem:

Niedawno do sieci trafił klip do wspólnego utworu Jetlagz i PRO8L3Mu – Mieć i nie mieć. Teraz możemy poznać kulisy jego powstawania na Kubie. Zobaczcie dokument z Havany.

Przedstawiciele Jetlagz i PRO8L3M znają i przyjaźnią się od lat, a swoje projekty wydają razem pod szyldem Rap History Warsaw R​ecords. Tak więc mogliśmy być pewni, że prędzej czy później połączą swoje siły i stworzą dla fanów porywający kawałek.

Mieć i nie mieć to przede wszystkim wypadkowa zajawek przedstawicieli obu duetów związanych z podróżami, dlatego materiał powstał w wyjątkowym miejscu – kubańskiej stolicy, Havanie.

Jetlagz ft. PRO8L3M – Mieć i nie mieć

Jak mówią sami artyści ciężko odnieść to miejsce do jakiegokolwiek innego. Pierwsze co rzuca się w oczy to niesamowita architektura. Piękna mieszanka brutalizmu, artdeco i hiszpańskiej architektury kolonialnej, jednak w większości przypadków wyraziście nadgryziona przez wydarzenia przeszłości.

Słabe oświetlenie nadaje temu miejscu nocą komiksowego charakteru, co sprawia, że ekipa mogła poczuć się jak w książce. W końcu tytuł utworu Mieć i nie mieć luźno nawiązuje do jedynej powieści Hemingwaya, której akcja działa się na Kubie.

Jednak składową Havany, która najbardziej zapada w pamięć, są ludzie i ich pozytywne emocje, które najwyraźniej udzielają się każdemu. Otwarci, szczęśliwi i niezwracający uwagi na codzienne zmartwienia.

Dokument z Havany, czyli kulisy powstawania klipu do wspólnego utworu Jetlagz i PRO8L3M

Mieć i nie mieć to poemat o wolności, którą artyści poniekąd utracili, a odwiedzając to miejsce, patrzą na nią z sentymentem. Za przygotowanie mini-dokumentu z wyprawy do Havany odpowiada Filip Skrońc, dokumentalista realizujący krótkie formy, w których miesza nastrojowy reportaż z brudną rzeczywistością. Zobaczcie:

Niedawno do sieci trafił klip do wspólnego utworu Jetlagz i PRO8L3Mu – Mieć i nie mieć. Teraz możemy poznać kulisy jego powstawania na Kubie. Zobaczcie dokument z Havany. Przedstawiciele Jetlagz i PRO8L3M znają i przyjaźnią się od lat, a swoje projekty wydają razem pod szyldem Rap History Warsaw R​ecords. Tak więc mogliśmy być pewni, że […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Koncerty Hip-Hop

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.