fot. Eliza Krakówka

Novika prezentuje długo oczekiwany album „Novika 2.0


24 listopada 2021

Podziel się newsem:

Novika właśnie podzieliła się swoją wyjątkową płytą, która jest uczczeniem jej dwudziestolecia na scenie. Na albumie Novika 2.0. pojawiła się cała plejada specjalnych gości, którzy zinterpretowali największe przeboje artystki.

Novika i goście świętują jubileusz artystki

Artystka może pochwalić się nie tylko stażem, ale i licznymi dokonaniami oraz szerokim uznaniem na scenie muzycznej. Novika w ciągu dwudziestu lat od swego debiutu zapracowała sobie na miano divy polskiej elektroniki.

Tę szczególną rocznicę oczywiście obchodzi i to z wielką pompą. Wokalistka zapowiedziała nie tylko okolicznościowy koncert z udziałem gości, ale również i jubileuszowe wydawnictwo. Prawdziwie jubileuszowe, nowe – a nie tylko kompilacyjne.

Pierwsza zapowiedź albumu Novika 2.0 ukazała się na początku listopada. Od dziecka z udziałem Skubasa i jego syna Borysa ukazało się na streamingach i jasno wskazało na wyjątkowość nadchodzącego wydawnictwa. Każdy z utworów, który trafił na płytę został nagrany przez innego artystę. Co łączy je wszystkie? Klimat. Oraz zrozumienie wzajemnie swoich intencji. Na tej płycie goście nie są gośćmi – są w domu, u siebie.

To była fajna zabawa, dużo kombinowania – kogo z kim połączyć, komu jaki utwór zaproponować. Ale było też przy tym dużo pracy, bo łącznie zaprosiłam do podjęcia tego wyzwania ponad 30 osób! Jestem zachwycona talentem i pomysłowością artystów, którzy dali moim piosenkom nowe życie

– powiedziała artystka o procesie tworzenia albumu

Przeczytaj: Odwrócona perspektywa. Skubas wraz z synem wykonują „Od dziecka” w hołdzie dla Noviki

Novika 2.0 premiera albumu koncert bilety
fot. M. Długosz

20 utworów na 20 lat

Oprócz singla ze Skubasem, przed premierą albumu ukazał się także kawałek Perfect Beach z Baaschem, a ostatni do tej pory singiel to Scenariusz, do którego dograł się Arek Kłusowski i Sampler Orchestra.

AREK KŁUSOWSKI / NOVIKA / SAMPLER ORCHESTRA – SCENARIUSZ

Wielkim zaszczytem dla mnie była możliwość współpracy z Noviką, ikoną muzyki elektronicznej. Byłem na jej pierwszym koncercie, mając jakieś 16 lat… pamiętam, jakie zrobiła na mnie wrażenie

– powiedział Arek Kłusowski.
Novika 2.0 premiera albumu koncert bilety
okładka albumu

Tracklista albumu Novika 2.0

01. Novika, Szatt – T.Time (2Track Rework)

02. Kasai – She’s Dancing

03. Skubas – Od Dziecka feat. Borys

04. Atlvnta – Wyspy

05. Bokka – Who Wouldn’t

06. Meeting By Chance, Baasch, Novika, Rafał Dutkiewicz – Perfect Beach

07. Natalia Grosiak – Depend On You

08. Loco Star – Partner In Crime

09. Sampler Orchestra, Arek Kłusowski, Novika – Scenariusz

10. Blauka – Lekko

11. Bogdan Kondracki – Homemade

12. Agim Novika, Buslav – Safest

13. Max Skiba Novika, Bartek Królik– Tricks

14. Envee, Novika, Danielle Moore – Miss Mood

15. Nuno, Iza Kowalewska, Spox – Daily Routines

16. Maria Sadowska, Seb Skalski – Lovefinder

17. Novika, Jacob A – Hate Love feat. Satl

18. Min T – Forever Girl

19. Novika, Tomasz Mreńca – Silence Is Pure

20. Golden, Martyna Szczepaniak – Where Is… 

Odsłuch albumu niech będzie swoistym zaproszeniem na jubileuszowy koncert artystki. Takie eventy tworzą historię – nie chcecie ich przegapić!

Novika – 26 listopada – Warszawa – bilety

Artystka już 26 listopada zagra specjalny koncert w klubie Niebo w Warszawie. Novice na scenie będą towarzyszyć specjalni goście – Skubas, ATLVNTA, Loco Star, Arek Kłusowski oraz Kasai. Bilety na wydarzenie znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Novika x Rytmy.pl. Miastosfera – nowa strefa podcastów

Pierwszy odcinek Miastosfery ukazał się 27 kwietnia i do tej pory na streamingi trafiło aż jedenaście epizodów podcastu, który odkrywa tajemnice działania branży muzycznej – z perspektywy artystów, managerów, bookerów, organizatorów koncertów czy dziennikarzy muzycznych. Miastosferę prowadzą doświadczeni dziennikarze – Novika oraz Mr. Lex, a wszystkie epizody programu znajdziecie na YouTube’ie na kanale IDĘWTANGO oraz na innych serwisach streamingowych.

W podcaście gościli m.in. ATLVNTA opowiadająca o swoim debiucie, Arek Kłusowski, który wspominał o odrodzeniu polskiej muzyki, Kamil Hussein martwiący się o zanikającą oryginalność, Mery Spolsky mówiąca o niezrozumieniu w interpretacji, Baasch podejmujący wątek wpływu pandemii na swoją twórczość, czy Kamp! dyskutujący o własnej samowystarczalności.

Novika oraz Mr. Lex rozmawiali ponadto z Tamarą Przystasz oraz Krzysztofem Stelmachem o skutkach lockdownu dla branży muzycznej, z Adą Rosinską o rozwoju nieznanych artystów czy Moniką Biss i Robertem Gajewskim o odmrożeniu przemysłu po ostatnim uderzeniu pandemii.

Sprawdźcie też najnowszy epizod Miastosfery, w którym zespół Shyness opowiada o feminizmie w branży muzycznej.

Shyness! to kawałek naszej intymnej historii jako kobiet w muzyce

Novika właśnie podzieliła się swoją wyjątkową płytą, która jest uczczeniem jej dwudziestolecia na scenie. Na albumie Novika 2.0. pojawiła się cała plejada specjalnych gości, którzy zinterpretowali największe przeboje artystki. Novika i goście świętują jubileusz artystki Artystka może pochwalić się nie tylko stażem, ale i licznymi dokonaniami oraz szerokim uznaniem na scenie muzycznej. Novika w ciągu […]

20 lat od debiutu: Novika 2.0 Live | 26 listopada | Niebo, Warszawa

Biletomat.pl
59 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →