Koronawirus: 3-majówka we Wrocławiu się nie odbędzie!

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kolejna impreza muzyczna padła ofiarą epidemii koronawirusa. Tym razem jest nią festiwal 3-majówka we Wrocławiu. Prezydent miasta ogłosił, że wydarzenie się nie odbędzie.

Festiwal 3-majówka we Wrocławiu odwołany?

3-majówka to jeden z największych polskich festiwali muzycznych, który co roku przyciąga do Wrocławia tysiące fanów z całej Polski, będących miłośnikami najróżniejszych gatunków muzycznych. To wydarzenie międzygatunkowe, które zawsze oferuje muzyczne atrakcje zarówno fanom popu, hip-hopu, rocka, metalu, a nawet elektroniki. Fundamentem jego line-upu są najpopularniejsi artyści polskiej sceny muzycznej, ale z roku na rok organizatorzy stawiają również na coraz więcej ciekawych zespołów z zza granicy. Dodatkowym autem wrocławskiej 3-majówki, jest jej termin, czyli jak nietrudno się domyślić – majówka. Fani z całej Polski i nie tylko chętnie zjeżdżają się podczas wiosennej przerwy do Wrocławia, aby wspólnie świętować i zainaugurować sezon letnich festiwali muzycznych.

W tym roku podczas festiwalu 3-majówka we Wrocławiu mieli zagrać m.in.: Apocalyptica, Daria Zawiałow, Kult, Nosowska, Epica, Happysad, Pidżama Porno, Kwiat Jabłoni, Sorry Boys, Miuosh, Raplh Kaminski, Król, Mrozu, Łąki Łan, Sarius i wielu innych, jeszcze nieogłoszonych nawet artystów. Wydarzeniom muzycznym miało towarzyszyć coroczne bicie rekordu Guinnessa w jak największej liczbie osób grających wspólnie na gitarze, w tym samym miejscu i w tym samym czasie refren utworu Hey Joe. Jak co roku we Wrocławiu, również tym razem wszystko zapowiadało się naprawdę wyjątkowo, jednak plany 3-majówki, jak i wielu innych imprez masowych powstrzymała rozszerzająca się epidemia koronawirusa SARS-CoV-2.

3-majówka 2020

Prezydent Wrocławia odwołuje wszystkie imprezy masowe do końca maja

Mimo, że jeszcze kilka dni temu organizatorzy wydarzenia zapewniali, że do festiwalu jest jeszcze dużo czasu i jak na razie nie ma przeciwwskazań, aby go odwoływać, sytuacja nagle się zmieniła. W oświadczeniu na swoim profilu na Facebooku, prezydent miasta Wrocławia Jacek Sutryk zapowiedział, że do końca maja w stolicy Dolnego Śląska nie odbędzie się żadne wydarzenie o charakterze masowym, w tym festiwal 3-majówka i towarzyszący mu Gitarowy Rekord Guinnessa.

Wybierałeś się na 3-majówkę 2020 we Wrocławiu? Sprawdź, co robić.

Mimo braku oficjalnego oświadczenia organizatorów festiwalu, które jest już pewnie przygotowywane, ta decyzja raczej nie ulegnie zmianie. Jeśli zamierzaliście wybrać się w tym roku na 3-majówkę, uważnie śledźcie oficjalne profile festiwalu w social mediach, gdzie z pewnością lada chwila ukażą się informacje od organizatorów.


[AKTUALIZACJA] – nie wszystko stracone! Gwiazdy 3-majówki zagrają mniejsze koncerty

Dobra wiadomość dla fanów dla fanów festiwalu 3-majówka! Niektóre gwiazdy, które miały wstąpić w maju we Wrocławiu, zagrają osobne koncerty w Hali Stulecia. Pierwsze ogłoszone daty to:

  • Epica i Korpiklaani – 30 sierpnia 2020 roku
  • The Sisters Of Mercy i Peter Hook & The Light – 24 października 2020 roku
  • Apocalyptica – 5 listopada 2020 roku

Kolejne koncerty prawdopodobnie pojawią się wkrótce! Przypominamy również, że Gitarowy Rekord Guinnessa, będący częścią festiwalu 3-majówka odbędzie się online. Sprawdźcie, jak wziąć w nim udział!

3-majowka 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: