#Hot16Challenge2 – polski hip-hop zebrał trzeci milion na walkę z koronawirusem!

Obserwuj nas na instagramie:

Niecałe dwa tygodnie! Tyle właśnie trwała zbiórka towarzysząca #Hot16Challenge2, której celem było zebranie miliona złotych na walkę z koronawirusem. Dzisiaj, 17-stego dnia od rozpoczęcia challenge’u, na koncie zbiórki jest już drugi milion, a kwota cały czas rośnie!

Polski hip-hop zebrał milion na walkę z koronawirusem [aktualizacja]

O takim nagłówku marzył Solar, gdy startował z drugą odsłoną akcji #Hot16Challenge, która, powiedzieć, że zwojowała polski Internet, to za mało. Gdzie byśmy nie spojrzeli, tam pojawiały się kolejne szesnastki. I chociaż cały challenge rozpoczął się dość leniwie, obecnie wzięło w nim udział ponad 300 raperów.

Podczas drugiej edycji, oprócz popisywania się swoimi umiejętnościami tekściarskimi przez raperów, zorganizowano zbiórkę wraz z fundacją Siepomaga.pl, której celem było zebranie miliona złotych dla służby zdrowia, która walczy na pierwszej linii frontu z koronawirusem.

Beef z koronawirusem #hot16challenge dla Siepomaga.pl

8 maja: Dziś spokojnie możemy napisać i poniekąd spełnić marzenie Solara, bo polski hip-hop faktycznie zebrał milion złotych na walkę z koronawirusem i to w niecałe dwa tygodnie.

#Hot16challenge2

Polski hip-hop zebrał drugi milion na walkę z koronawirusem

14 maja: Na koncie zbiórki Beef z koronawirusem #hot16challenge dla Siepomaga.pl, po 17-stu dniach od rozpoczęcia akcji zebrano już ponad 2 miliony złotych! W tej chwili do challenge’u włączyli się już nie tylko raperzy, ale również wielu polskich artystów, celebrytów, a nawet politycy. Na dzień dzisiejszy swoje zwrotki nagrało 780 osób, a samą zbiórkę wsparło prawie 60 tysięcy ludzi.

hot16challenge drugi milion na akcję siepomaga zebrany

Polski hip-hop zebrał trzeci milion na walkę z koronawirusem

20 maja: Kolejny tydzień, kolejny milion. Dziś rano zbiórka przekroczyła barierę trzech milionów złotych. Pomimo tego, że swoje zwrotki nagrali już praktycznie wszyscy mainstreamowi raperzy, polscy artyści, celebryci, a także koncerny z Lay’sem, czy Berlinkami na czele.

Natomiast sam łańcuszek przenosi się już do głębokiego podziemia. Nie przeszkodziło to jednak, aby w bardzo szybkim tempie uzbierać trzeci milion. Na dzień dzisiejszy swoje zwrotki nagrało 819 osób, a szesnastki zebrały łącznie 300 milionów wyświetleń. Natomiast jeżeli chodzi o zbiórkę, to wsparło ją ponad 80 tysięcy osób.

#Hot16challenge2

Czy zebranie założonego miliona oznacza koniec #Hot16Challenge2?

Zebranie założonej sumy wcale nie kończy całej zabawy. Codziennie wstawiane są bowiem kolejne szesnastki. Natomiast my staramy się aktualizować wszystkie zwrotki na bieżąco w specjalnie przygotowanej osi czasu.

Oś czasu #Hot16Challenge

Oś czasu #Hot16Challenge2

Druga odsłona akcji znacząco różni się od pierwszej edycji. Oprócz raperów, nominacje otrzymywały także osoby spoza środowiska hip-hopowego.

Zaczęły się więc pojawiać głosy, że jest to niezgodne pierwotną z ideą hot16. Jednak Solar bardzo ładnie wszystko wyjaśnił, że najważniejsza w tym wszystkim była pomoc dla służby zdrowia. Nie ma to więc znaczenia, czy ktoś rapuje do mikrofonu, czy śpiewa. Liczy się przede wszystkim zabawa i chęć pomocy.

W #hot16challenge2 oprócz takich raperów jak Solar, Mata, Bedoes, Tede, Peja, Paluch czy Taconafide, wzięli udział także Paweł Domagała, Margaret, Paulina Przybysz czy chociażby Dawid Podsiadło.

#hot16challenge podbija Niemcy – #hot16challenge2 Deutschland

Dzięki nominacji Białasa, w #Hot16Challenge2 udział wziął polsko-niemiecki raper Kronkel Dom, który w porozumieniu z SBM Label ruszył z niemiecką wersją #hot16challenge. Na stronie gofundme.com także zorganizowana została zbiórka pieniędzy, której celem jest zebranie 250 tysięcy euro.

Kronkel Dom – #Hot16Challenge2

Niecałe dwa tygodnie! Tyle właśnie trwała zbiórka towarzysząca #Hot16Challenge2, której celem było zebranie miliona złotych na walkę z koronawirusem. Dzisiaj, 17-stego dnia od rozpoczęcia challenge’u, na koncie zbiórki jest już drugi milion, a kwota cały czas rośnie! Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →