Rafał Grobel

Sokół na album „NIC” zaprosił Quebonafide, ZIP Skład i zespół Fasolki


13 października 2021

Podziel się newsem:

Miesiąc z hakiem dzieli nas od premiery drugiego solowego albumu Wojtka Sokoła. I czas ten spędzić musimy w niecierpliwym oczekiwaniu na to jedno z najważniejszych rapowych wydawnictw tego roku. Opublikowana właśnie tracklista płyty potwierdza jedynie, że tak właśnie należy postrzegać płytę zatytułowaną NIC.

NIC warte dużego czekania

Swoim pierwszym solowym albumem Sokół dosłownie rozbił bank. Wydany w 2019 roku Wojtek Sokół okrył się potrójną platyną, a wyprzedane koncerty potwierdziły znakomite przyjęcie tej płyty przez słuchaczy. Gdy zatem szum wokół znakomitego „debiutu” ucichł, wyczekiwać zaczęliśmy drugiego solo Narratora. Już w marcu tego roku Sokół zapowiedział, że nasze oczekiwanie zakończy się w najbliższych miesiącach. Od wakacji natomiast wiemy, że miesiącem premiery albumu NIC będzie listopad. Warszawski raper jednak w swoim stylu nadal nie dzielił się ze słuchaczami informacjami na temat tego, co na swoją nową płytę szykuje. Szczegóły wydawnictwa, poza zaprezentowanymi singlami, skrywane były w tajemnicy. Aż do teraz. Po przywitalnym Cześć, którego następstwem było pojawienie się Jednorożca, a następnie zaprezentowanych Batonikach, i udostępnionym jako ostatnim singlu Płaczemy pięścią w stół, przyszedł czas na ujawnienie tracklisty albumu NIC. A tam dopiero znajdują się prawdziwe rewelacje!

Sokół feat. Sarius – Cześć

Quebonafide i Pezet, Szpaku, ZIP Skład i Fasolki wśród zaproszonych na album NIC

Sokół na swojej drugiej solówce poszedł już naprawdę szeroko. Przynajmniej w kwestii doboru gości zaproszonych na NIC. Rozbieżność stylistyczna twórców obecnych w poszczególnych utworów może bowiem przysporzyć o zawrót głowy. Jeśli Quebonafide i Pezet wraz z Sokołem w utworze Na cały świat z pewnością ucieszą większość słuchaczy, to jednak nie budzą dużego zaskoczenia. Przynajmniej tak dużego jak dziecięcy zespół Fasolki, który wchodzi zaledwie trzy numery po hardkorowym ZIP Składzie! Swoją drogą, już teraz przewidzieć można, że Jak urosnę nagrane przez Sokoła w towarzystwie śpiewających dzieci będzie sporym hitem. A kogo jeszcze uświadczymy „na feacie” u Sokoła? O tym, że na NIC zaproszenie przyjęli również Sarius i Hodak wiedzieliśmy z udostępnionych już singli. Nowością jest natomiast Szpaku w numerze Ludzie z planet bezludnej oraz Fred, którego z kolei Wojtek Sokół zaprosił na After.

Pięścią w stół_fot.Jakub Suwiński_2
Wojtek Sokół na planie klipu Płaczemy pięścią w stół (fot .Jakub Suwiński)

Wiemy już także kto odpowiada za produkcję NIC

Nowy album Sokoła to w równie ważnym stopniu także producenci materiału. Na pierwszym solo Wojtek wykazał się bezbłędnym wręcz doborem beatów. Czy tak samo udanie pod względem warstwy muzycznej będzie na płycie NIC? Tym razem pomóc mają w tym tacy producenci jak Zeppy Zep, DJ B, Sampler Orchestra, Magiera, Lanek, Duit, Sergiusz, Steez83, BobAir, Pereł, Shuko, Whølelife oraz The Glitsch. Efekt pracy wymienionych powyżej twórców, jak i, przede wszystkim, samego Sokoła w pełnym wydaniu usłyszymy 19 listopada. Na ten dzień bowiem zaplanowano sklepową premierę płyty NIC. Do tego czasu w sklepie Prosto trwać będzie preorder drugiej solowej płyty Wojtka Sokoła, której to zostały okładkę również zaprezentowano wraz z jej tracklistą.

Sokół - NIC - okładka (przód)
Sokół - NIC - okładka (tył)
Sokół – NIC – okładka albumu

Sokół – NIC – tracklista

 1. Cześć feat. Sarius – prod. Zeppy Zep
 2. Ty też – prod. DJ B
 3. Batoniki feat. Hodak – prod. Sampler Orchestra
 4. Zorro – prod. Magiera
 5. Burza feat. Zip Skład – prod. Lanek
 6. Plastikowy tulipan – prod. Duit
 7. Nic – prod. Sergiusz / 2lateFor
 8. After feat. Fred – prod. Sampler Orchestra / Sokół
 9. Jak urosnę feat. Fasolki – prod. Pereł
 10. Wkraczając w pustkę – prod. Steez83 / Maciej Janicki
 11. Jednorożec – prod. BobAir
 12. Ludzie z planet bezludnej feat. Szpaku – prod. BobAir / Raff J.R.
 13. 52 Hz skit
 14. 52 Hz – prod. Duit
 15. Na cały świat feat. Quebonafide, Pezet – prod. Shuko / DAWQS / Nody
 16. Płaczemy pięścią w stół – prod. Whølelife
 17. Nie było już nic – prod. The Glitsch
  TYLKO WERSJA DELUXE PLUS:
 18. Inny styl – prod. DJ B
 19. Poncz z pomarańczy – prod. Lanek

Wojtek Sokół wraz z tracklistą płyty „NIC” ujawnił wszystkich zaproszonych przez siebie gości, a także producentów swojej drugiej solówki.

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →