materiały prasowe

„To nie jest hip-hop. Rozmowy IV” – znamy już trzech rozmówców


20 września 2021

Podziel się newsem:

Jacek Baliński zaczął ujawniać nazwiska zaproszonych przez siebie artystów. Zgodnie z przyjętą przez autora strategią, poznaliśmy już trzech spośród piętnastu gości To nie jest hip-hop. Rozmowy IV.

20% gości To nie jest hip-hop. Rozmowy IV już znamy

Pierwszym z gości jest Małpa, o czym informowaliśmy już na łamach portalu. Kolejni rozmówcy ogłoszeni zostali w czwartek i niedzielę. Kolejnymi rozmówcami Jacka BalińskiegoEmade oraz VNM.

Debiutanckie Kilka numerów o czymś z dnia na dzień i w zasadzie zupełnie niespodziewanie zmieniły jego życie o sto osiemdziesiąt stopni. Zaprosiłem jednego z najciekawszych tekściarzy w polskim rapie – bo za takiego uważam Małpę – po to, żeby nadał temu sukcesowi szerszego kontekstu. Tego, co było przed, i co było po

– pisze Baliński o Małpie
małpa to nie jest hip-hop. rozmowy
fot. Jacek Kuropatwa

Emade na TNJHH Rozmowy

W czwartej części cyklu rozmów wziął udział także Emade. Producent, którego słuchacze znają m.in. z płyt z Fiszem czy O.S.T.R.-em. Rozmowa ze współautorem płyty Duchy ludzi i zwierząt trwała cztery godziny, trzy minuty i sześć sekund. W poruszonych przez autora wątkach znajdziemy np. historię o tym, jak Polepione dźwięki trafiły do Kazika. Producent wyjaśnił również, czemu pseudonimy dla niego oraz Fisza były takie istotne.

Wywiad z artystą został przeprowadzony w marcu w Warszawie i trwał ponad cztery godziny, co przełożyło się na 24-stronicowy materiał o objętości ponad 51 000 znaków. Podczas spotkania Emade opowiedział Jackowi Balińskiemu między innymi o tym, jakie są jego najważniejsze wspomnienia z płytą Opowieści z podwórkowej ławki RHX, jak zareagowali z Fiszem na fakt, że zaczęli być doceniani przez słuchaczy muzyki alternatywnej, jaki cel przyświecał Albumowi producenckiemu oraz jakie jest źródło jego produktywności

– spomina Baliński.

VNM trzecim gościem na To nie jest hip-hop. Rozmowy IV

Ponad dekada od premiery debiutu w Prosto. VNM przeszedł długą drogę od De Nekst Best do EXIT2020. Raper z Elbląga współpracował z najznamienitszymi nazwiskami w branży, jak chociażby Matheo, Ten Typ Mes, Sokół, Pezet czy Czarny HIFI. Nic więc dziwnego, że Venom pojawił się w kolejnej odsłonie To nie jest hip-hop. Rozmowy.

Zobacz: Recenzja Hope For The Best

Sokół zajarał się moim numerem Na dzielni i powiedział, że jak chciałbym z nim coś nagrać, to on jest na tak. Tym sposobem powstało Nie muszę – drugi z trzech numerów, które nagrałem po premierze Na szlaku po czek. Trzecim był Centymetr. Tym kawałkiem, na końcu którego są propsy od czołówki podziemia, już oficjalnie żegnałem się ze sceną. Sokoła też poprosiłem, żeby dograł kilka słów od siebie, ale odpisał: Nie nagram tego, bo nie wierzę, że kończysz z rapem. Zobaczysz; jeszcze nie skończyłeś. Miał rację

– wspomina VNM we fragmencie wywiadu.

Rozmowa z VNM-em trwała ponad cztery i pół godziny. Baliński przekształcił to nagranie w 24-stronicowy materiał o objętości ponad 52 tysięcy znaków.

fot. Jacek Kuropatwa

Lista rozmówców TNJHH Rozmowy IV będzie odsłaniania regularnie

Jak podaje wydawca, kolejne nazwiska ujawniane będą regularnie w każdy wtorek, czwartek i niedzielę do 17 października włącznie. Wszystkie informacje będą przekazywane za pośrednictwem profilu instagramowego @tnjhhrozmowy.

Jacek Baliński zaczął ujawniać nazwiska zaproszonych przez siebie artystów. Zgodnie z przyjętą przez autora strategią, poznaliśmy już trzech spośród piętnastu gości To nie jest hip-hop. Rozmowy IV. 20% gości To nie jest hip-hop. Rozmowy IV już znamy Pierwszym z gości jest Małpa, o czym informowaliśmy już na łamach portalu. Kolejni rozmówcy ogłoszeni zostali w czwartek […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →