fot. Andrzej Kostuś

Sarius wraca do sportów walki. Raper zawalczy na FAME MMA


27 września 2021

Podziel się newsem:

Autor Antihype 2 pojawi się w narożniku podczas jednej z kolejnych edycji FAME MMA. Włodarze federacji oraz Sarius podali tę informację podczas ostatniej konferencji związanej z FAME MMA 11.

Sarius nie debiutuje w roli w fightera

Wbrew pozorom, pojawienie się Sariusa na FAME MMA nie jest stuprocentowym zaskoczeniem. Częstochowski raper nie kryje swojej przeszłości sportowej. Sarius jako nastolatek rozpoczął przygodę z boksem, o czym wspominał jeszcze na początku swojej kariery muzycznej. Raper przyznaje, że debiut w federacji FAME MMA budzi w nim duże emocje. W związku z oficjalnym ogłoszeniem Sariusa, autor Wikinga wystosował specjalne oświadczenie na swoich social mediach:

Zobacz: Sarius i Smolasty promują FAME MMA 11

Przez większość moich małolackich czasów towarzyszył mi sport – najpierw boiskowa koszykówka, później boks, który zacząłem trenować od 15 roku życia amatorsko. Otarłem się o mistrzostwa Polski a później moja droga potoczyła się w kierunku przeciwnym do zdrowej aktywności czy ciężkiej pracy jaką są sporty walki – co nie znaczy, że nie zdarzyło mi się dostać na niej po twarzy.

W ostatniej chwili z etapu bycia wiecznie zawieszonym pod swoim blokiem typem wyrwała mnie muzyka, dając mi nowe życie. Jakiś czas temu jednak, kiedy to dzięki niej udało mi się zrealizować szereg marzeń i osiągnięć stwierdziłem, że mimo to dalej czuję wewnętrzny niepokój i coś we mnie wciąż pozostaje niepoukładane. Przyjemny klimacik w studiu, własny dom, stabilizacja – pod stertą tych niesamowicie cennych elementów egzystencji dalej jednak tliła się jakaś iskierka, niczym mała drzazga niepozwalająca cieszyć się tą wypracowaną strefą komfortu.

Potrzebowałem czegoś jeszcze: wyzwania, adrenaliny, krwi, poczucia zagrożenia, chęci walki z samym sobą? A może to kryzys wieku średniego związany ze zbliżającą się 30?

Wracały do mnie wspomnienia i emocje skupione wokół pasji, którą kiedyś porzuciłem. Wszyscy moi znajomi wiedzą, że każda gala sportów walki to dla mnie święto – nawet jak oglądaliśmy którąś we wspólnym gronie to ja i tak następnego dnia z rana musiałem ją sobie obejrzeć jeszcze raz na spokojnie; każda konferencja, każdy wywiad spod tagu sporty walki był przeze mnie ogarniany od razu na bieżąco. Za każdym takim oglądaniem, które było dla mnie jak święto, pojawiała się też ta gorzka myśl – ku*wa jak ja chciałbym to przeżyć. Wszystko. Od samego początku, przez przygotowanie i samą walkę, żeby najbliżsi byli ze mnie dumni po wszystkim. Musiałem przeżyć to jeszcze raz.

Kiedy jakiś czas później los skrzyżował moje drogi z włodarzami Fame MMA, pomyślałem od razu – to jest ten moment, to nie może być przypadek i jest to najprawdopodobniej jedyna w moim życiu okazja by kiedykolwiek stanąć jeszcze w oktagonie.

Nie chcąc zmarnować szansy na spełnienie swojego marzenia, zgodziłem się i oto jestem.

Zostałem wezwany z innego świata. Przybywam że świata Antihype dumnie realizować swoje prywatne marzenia reprezentując i wnosząc te same wartości, którymi kieruje się razem z Wami na codzień. Bądźcie ze mną.

– pisze Sarius. (pisownia oryginalna)

Fame MMA przywita Sariusa w przyszłym roku

Mimo ogłoszenia podczas II konferencji prasowej FAME MMA 11, Sarius wejdzie do oktagonu dopiero podczas FAME MMA 13. Galę zaplanowano na początek przyszłego roku. Na razie organizatorzy nie ujawnili, kto miałby zostać przeciwnikiem Sariusa, jednak włodarze federacji zapewniają, że będzie to „kozacka walka”.

FAME MMA 11 już w tę sobotę

Gala FAME MMA 11 odbędzie się w Arenie Gliwice w tę sobotę o 20:00. Podczas gali odbędzie się dziesięć walk, jedna również z udziałem rapera. W oktagonie zmierzy się Filipek z Ferrarim, a także Smolasty z Miłym Panem. Oprócz wspomnianych pojedynków, zmierzą się ze sobą również Borys Mańkowski i Norman Parke w walce wieczoru. Walka odbędzie się w formie Dirty Boxing, czyli 15 minut bez podziału na rundy.

Sarius zagra w Krakowie

W najbliższy czwartek, tj. 30 września rozpocznie się Strefa Studio. W krakowskim Klubie Studio rozpocznie się studenckie święto, czyli Juwenalia Krako(w)skie. Podczas imprezy pojawią się Sarius, Meek, Oh Why oraz Guzior. Wejście na koncert będzie możliwe za okazaniem biletu albo karnetu juwenaliowego, a także ważnej legitymacji studenckiej.

Juwenalia zaczną się już jutro oficjalnym biforem i potrwają do 3 października. Na scenie wystąpią też Tymek, Plan Be, Czeluść czy Kaz Bałagane. Oprócz raperów, zagra również Karolina Stanisławczyk oraz Majka Jeżowska Band. Pojawią się również komicy w składzie Mateusz Kałamaga, Filip van der Brym i Marcin Zbigniew Wojciech.

juwe krawkowskie
materiały promocyjne

Impreza została podzielona na dwie strefy: Klub Studio oraz Klub Kwadrat. Organizatorami wydarzenia są Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Krakowa razem z Fundacja Studentów i Absolwentów AGH „Academica”.

Autor Antihype 2 pojawi się w narożniku podczas jednej z kolejnych edycji FAME MMA. Włodarze federacji oraz Sarius podali tę informację podczas ostatniej konferencji związanej z FAME MMA 11. Sarius nie debiutuje w roli w fightera Wbrew pozorom, pojawienie się Sariusa na FAME MMA nie jest stuprocentowym zaskoczeniem. Częstochowski raper nie kryje swojej przeszłości sportowej. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup bilet na Polish Hip-Hop Festival 2022

Biletomat.pl
260 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →