2 kwietnia a Sarius nadal śmieszkuje? Ruszył preorder albumu „Antihype 2”


02 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Żarty trzymają się Sariusa. Raper wypuścił preorder swojego nowego albumu Antihype 2, wzbudzając tym jednocześnie sporo podejrzliwości.

Sarius, kiedy nowy album?

O swoim nowym albumie Sarius wspomina już od dłuższego czasu, choć chyba nieco wciągnęły go współprace z innymi artystami i eksplorowanie nowych, odmiennych od rapu otchłani muzycznych, bowiem na przestrzeni kilkunastu minionych miesięcy, ukazało się tyle kolaboracji, w których raper miał swój udział, że spokojnie można by z tego złożyć pokaźną tracklistę albumu. A zapowiedzi nowego krążka rapera, jak nie było, tak nie ma.

Deemz – Kruki ft. Sarius, Beata Kozidrak

To jak na razie najdłuższa przerwa wydawnicza w karierze Sariusa, bowiem jego ostatni album – Pierwszy Dzień Po Końcu Świata ukazał się w 2019 roku. Do tej pory artysta wypuszczał swoje nowe krążki rok po roku. Ciekawe, że ten solowy urlop raper przerwał akurat 1 kwietnia…

Sarius przerywa milczenie i wypuszcza preorder nowego albumu Anthipe 2

Primaaprilisowy żart? Tak myślałam jeszcze wczoraj, gdy Sarius opublikował cukierkową, przesadnie lukrową, pełną różu i kiczu okładkę swojego albumu, z linkiem przekierowującym do preorderu, do którego nie mogłam się dostać. Po kliknięciu w link na ekranie wyskakiwał błąd, a  strona nie otwierała się. Od razu srogo zaśmiałabym z tego udanego żartu, gdyby jednak nie fakt, że komentarze pod postem z linkiem zalała fala screenów z potwierdzonymi transakcjami zamówionych preorderów. Przecież niemożliwe, żeby żeby Sarius zorganizował ustawkę na aż tak wielką skalę. Pomyślałam więc, że może serwery nie dźwignęły i odłożyłam sprawę do dziś, mając nadzieję, że po północy, gdy świat wróci już do względnej powagi, sytuacja się bardziej wyklaruje.

Dziś jednak na stronie antihype.pl nie zmieniło się wiele, poza tym, że zaczęła działać. Preorder albumu nie zniknął, a wraz z nim pozostała również jego cukierkowa oprawa. Wciąż jednak coś mi się tu nie zgadza. Naczelny wiking polskiego rapu, którego okładki były dotąd dość klimatyczne i bardziej zahaczające o mrok, niż nadmierny optymizm, nagle jawi nam się w tak radosno-różowym anturażu?

Sarius Anithype 2 preorder
Sarius – Anithype 2, okładka albumu

Antihype 2 – żart który wymknął się z ram 1 kwietnia

Warto przyjrzeć się bliżej szczegółom rzekomej okładki upublicznionej przez Sariusa i przewijającym się na niej motywie satyrycznej, uśmiechniętej emotki oraz rzucającemu się w oczy, dość wymownemu napisowi THIS WORLD IS FAKE w prawym górnym roku. No i te rogi, które nie wiadomo skąd wyrosły z głowy rzucanego na ścianę cienia Sariusa. Może to jedynie elementy oprawy graficznej, a może jednak interpretacyjna wskazówka?

No i dodatkowo ten chwytliwy tytuł Antihype 2, mający nawiązywać do legendarnego już chyba krążka Antihype z 2017, który przyniósł Sariusowi największy rozgłos. Nawiązanie to jak na razie jest jednak trochę nijakie i tak bardzo wskazujące na marketingowy chwyt, że aż nieprawdopodobne. Choć z drugiej strony… „Nie oceniaj książki po okładce”- mówili.

Ciekawie prezentuje się również sam preorder Antihype 2. Specjalny, limitowany box zawierający poza podstawą albumu jedynie brelok, naszywkę ANTIHYPE, plakat i… ZAPAŁKI??? Brzmi, jak mocny fake, choć pamiętajmy, że ten zestaw wciąż da się bez problemu zamówić.

Sarius Anithype 2 preorder
Kontrowersyjne zapałki z limitowanego boxu Anthype 2

Sarius nowym Quebonafide?

Przyglądając się temu preorderowi od razu przypomniała mi się akcja promocyjna ostatniego albumu Quebonafide, który rok temu również wkręcił pół Polski, wysyłając preorderowiczom wersję demo albumu ROMANTIC PSYCHO, a potem dosyłając właściwą wersję płyty z wyjątkowymi gadżetami dla tych, którzy zaufali raperowi. Może Antihype 2 będzie nowym ROMANTIC PSYCHO 2021 roku, a na tych, którzy dali się wkręcić Sariusowi czeka więcej niespodzianek, niż im się wydaje?

Jedno jest pewne – warto śledzić co się dalej wydarzy z Antihype 2! Premiera krążka została zapowiedziana na czerwiec.

Sarius Anithype 2 preorder
Sarius

Żarty trzymają się Sariusa. Raper wypuścił preorder swojego nowego albumu Antihype 2, wzbudzając tym jednocześnie sporo podejrzliwości. Sarius, kiedy nowy album? O swoim nowym albumie Sarius wspomina już od dłuższego czasu, choć chyba nieco wciągnęły go współprace z innymi artystami i eksplorowanie nowych, odmiennych od rapu otchłani muzycznych, bowiem na przestrzeni kilkunastu minionych miesięcy, ukazało […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →