Quebonafide – “ROMANTIC PSYCHO” odsłuch płyty już dostępny


02 kwietnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Quebonafide długo kazał nam czekać na nowy album. Na szczęście jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku jest już dostępna do odsłuchu. Sprawdźcie jak brzmi ROMANTIC PSYCHO.

Dobrze, że Pan wreszcie dotarł

Quebonafide wodził swoich fanów za nos przez kilka dobrych tygodni. O akcji promocyjnej związanej z ROMANTIC PSYCHO napisano już chyba wszystko. Ponadto, powstało także wiele teorii spiskowych na temat samego rapera oraz jego najnowszego krążka.

Natomiast sama akcja promocyjna to coś, czego w polskiej muzyce jeszcze nie było. Quebo od premiery drugiego singla, wszędzie pojawiał się w tej samej, kultowej już stylówce. Pisząc wszędzie mam na myśli murale, programy śniadaniowe, a nawet krzyżówki.

Do swojego wcześniejszego wizerunku raper powrócił w najnowszym klipie, w którym odsłania swoje wszystkie tatuaże, na co wielu fanów odetchnęło z ulgą.

Quebonafide – SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ

Zanim jednak Que odsłonił wszystkie karty, do osób zamawiających preorder ROMANTIC PSYCHO, w zeszłym tygodniu z opóźnieniem zaczęły docierać przesyłki z albumem. Sam krążek jednak okazał się swego rodzaju żartem, a zarazem hołdem dla głębokiego podziemia. Znalazły się na nim mocno freestylowe kawałki nagrane słabej jakości sprzętem. Krążek jednak ukazywał w pewien sposób drogę Quebonafide z podziemia na sam szczyt.

Quebonafide – ROMANTIC PSYCHO – wersja docelowa

Jednak na osoby, które otrzymały preorder ROMANTIC PSYCHO z informatykiem Jakubem na okładce czekała jeszcze jedna niespodzianka. Wszyscy preorderowicze otrzymali wiadomość o drugiej przesyłce, która została dostarczona wczoraj. W kopercie znajdowała się druga płyta, do której dodane zostały tajemnicze nasiona w materiałowym woreczku. Całość zamówienia została opisana jako ROMANTIC PSYCHO (JAPANESE EDITION). Powyższą wersję możecie zamawiać ze strony QueShop.pl. Po wyprzedaniu całości nakładu, do regularnej sprzedaży trafi Edycja Europejska ROMANTIC PSYCHO.

Quebonafide
ROMANTIC PSYCHO – okładka albumu

Czym różni się wersja europejska od japońskiej?

Zamiłowanie Quebonafide do azjatyckich krajów i tamtejszej kultury jest znane jego fanom nie od dziś. Szczególnym krajem dla rapera wydaje się być Japonia. Jednakże jaka jest różnica pomiędzy wersją japońską, a europejską najnowszego albumu Que? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Tym ruchem Quebo nawiązuje do tamtejszego rynku muzycznego, ponieważ płyty CD w kraju kwitnącej wiśni są bardzo drogie. Do tego stopnia, że bardziej opłacalną opcją jest zamawianie krążków chociażby z USA. Aby urozmaicić i nieco wynagrodzić taką sytuację, artyści na rynek japoński wypuszczali dużo bogatsze wersje swoich krążków. Były to dodatkowe numery, czy rozmaite dodatki, przez co wersje japońskie stały się obiektem pożądania kolekcjonerów płyt na świecie.

Zatem japońska edycja ROMANTIC PSYCHO, oprócz wyżej wspominanego woreczka z nasionami, zawiera także trzy dodatkowe utwory. Jeden z nich, z gościnnym udziałem Kukona, jest dostępny na YouTube.

Quebonafide – ZŁOTEGLOBY

Natomiast wersja europejska uboższa o te trzy numery dostępna jest do odsłuchu na Spotify i wszystkich serwisach streamingowych.

Quebonafide – ROMANTIC PSYCHO – odsłuch albumu

Na samym krążku oprócz Taco Hemingway’a i Natalii Szroeder pojawili słyszymy także Matę, Bedoesa, Darię Zawiałow, Ralpha Kamiskiego, Mroza, Vito, Sokoła. Jednak największą niespodzianką jest gościnny udział Sentino, Kiełasa, a także Smarkiego Smarka, na powrót którego czekają wszyscy fani hip-hopu w Polsce.

Quebonafide długo kazał nam czekać na nowy album. Na szczęście jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku jest już dostępna do odsłuchu. Sprawdźcie jak brzmi ROMANTIC PSYCHO. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Dobrze, że Pan wreszcie […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →