fot. Damian Kramski

„Cześć” Wojtek! Sokół wypuścił singiel z Sariusem i zapowiedział płytę


06 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Sokół podzielił się nowym singlem z gościnnym udziałem Sariusa i zapowiedział drugi solowy album.

Odzież, książki i gry

Sokół ma łeb na karku jak mało kto i oprócz zajmowania się muzyką, jest także przedsiębiorcą. Własna wytwórnia współpracująca z polskimi markami odzieżowymi Vistula i 4F czy współpraca z Samsungiem oraz Wyborową. Dodajmy do tego też wydawnictwo książkowe. Jego nakładem już za niecały miesiąc, ukaże się zbiór mikroreportaży Marka Wolskiego zatytułowany Na żywo z lombardu. Książka opowie nam o pracy w lombardzie, o ludziach, którzy odwiedzają to miejsce oraz różnych sytuacjach, jakie dzieją się za jego drzwiami.

Nie licz na historie rodem z telewizji. Nie będzie papierowych postaci, sztucznych dialogów ani pstrokatych kolorów. Na żywo z lombardu to zbiór mikroreportaży pokazujących, jak w jednym miejscu zbiegają się wszystkie podstawowe ludzkie problemy, sprawy i dążenia. Bieda sąsiaduje tu ze szczęściem, miłość z przestępczością, przyzwoitość z uzależnieniem, a szaleństwo z poczuciem humoru. Autor – pracownik i właściciel lombardu – swoje najbliższe otoczenie opisuje jego własnym językiem, a robi to bez moralizatorstwa i literackiej maniery. Nie ocenia swoich bohaterów, raczej oddaje im głos, samemu pozostając uważnym obserwatorem. Ukazuje przy tym świat trudnych wyborów i niejednoznacznych postaci, które darzymy sympatią, nawet jeśli bywają wulgarne, agresywne czy nieuczciwe.

– czytamy w zapowiedzi książki

Wojtek do swojego CV może także dopisać członkostwo w radzie nadzorczej zajmującej się grami komputerowymi spółki True Games. Oprócz tego, Sokół jest współzałożycielem spółki Ponad, której główną domeną jest branża reklamowa i za którą jest już kilka projektów – z współprodukcją najnowszego klipu Męskiego Grania na czele.

Raper ma zatem smykałkę do interesów i konsekwentnie rozszerza swoją działalność na wielu płaszczyznach. Wojtek nie zapomniał oczywiście o swojej muzycznej stronie i po paru miesiącach od informacji, że płyta jest już na finiszu, podzielił się konkretami, a także singlem promującym nowe wydawnictwo.

„Cześć” Wojtek! Sokół wypuścił singiel z Sariusem i zapowiedział płytę
Cześć – okładka singla

Sokół wymienia, jak go nazywają i zapowiada krążek

Nowy kawałek Sokoła nosi tytuł Cześć. Utwór z bitem Zeppy’ego Zepa i gościnką Sariusa zapowiada drugą solową płytę Wojtka. Krążek zatytułowany NIC trafi do nas 12 listopada. Raper nie ujawnił póki co okładki czy listy gości i zapowiada, że będzie to robił stopniowo. Płytę w wersjach deluxe oraz deluxe plus można już zamawiać na stronie Prosto. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i wrzucić nowy singiel na zapętlenie. Cześć!

Sokół – Cześć feat. Sarius

Sokół podzielił się nowym singlem z gościnnym udziałem Sariusa i zapowiedział drugi solowy album. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Odzież, książki i gry Sokół ma łeb na karku jak […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →