fot. Łukasz Ziętek

Sara James pisze historię na naszych oczach. Artystka jako pierwsza Polka wzięła udział w specjalnym projekcie Spotify


12 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Sara James z powodzeniem podbija Stany Zjednoczone. Po sukcesie w tamtejszej wersji Mam Talent artystka została pierwszą Polką, która wzięła udział w specjalnym programie Spotify.

Sara James idzie jak burza

Przez ostatni rok Sara James miała wiele powodów do dumy. Artystka reprezentowała nasz kraj podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, a następnie ruszyła na podbój Stanów Zjednoczonych, biorąc udział w tamtej wersji programu Mam Talent. Sara zachwyciła jurorów, w tym samego Simona Cowella, który nie zwlekał i wykorzystał złoty przycisk. Umożliwił on Polce występy w odcinkach na żywo. Sara James szła przez Mam Talent jak burza, śpiewając między innymi Rocket Mana Eltona Johna i Running Up That Hill Kate Bush. Wspólnie z zespołem Black Eyed Peas wykonała także hit Let’s Get It Started. Artystka doszła ostatecznie do finału. Pomimo tego, że nie znalazła się w pierwszej piątce, występy otworzyły jej drzwi do międzynarodowej kariery, czego świadkami jesteśmy już teraz.

Sara James ma już na koncie współpracę ze Spotify. Polka została ambasadorką globalnej akcji EQUAL, mającej na celu promowanie równości w przemyśle muzycznym. Jest ona także najmłodszą przedstawicielką tej akcji. Tym razem Sara po raz kolejny w pewien sposób pisze historię. Artystka została zaproszona do akcji Spotify Singles, w ramach której artyści nagrywają swoje piosenki w nieco nowych aranżacjach lub dokonują coverów. Finalistka amerykańskiego Mam Talent jest pierwszą Polką, która została zaproszona do tego projektu. W studiu w Los Angeles nagrano dwa utwory: jej autorskie My Wave oraz piosenkę Billie Eilish lovely, którą Sara zaśpiewała we wspomnianym już programie.

Sara James – Spotify Singles

Spotify Singles – wyjątkowe wykony największych hitów

Spotify Singles to projekt uruchomiony w 2017 roku. Jego ideą był powrót do złotych czasów singli wydawanych na CD i vinylach. Artyści nagrywają zazwyczaj dwie lub trzy piosenki, z czego jedna często jest coverem. Udział w Spotify Singles wzięli już między innymi Hozier, który nagrał cover hitu Destiny’s Child Say My Name, zespół Greta Van Fleet, który wziął na tapet piosenkę Adele Rolling In The Deep, czy Harry Styles. Brytyjczyk zaśpiewał kawałek Girl Crush z repertuaru grupy Little Big Town. Oprócz tego Sara James dołączyła do takich artystów jak: Glass Animals, Coldplay, Lewis Capaldi, FINNEAS, Avril Lavigne i wielu innych.

Sara James z powodzeniem podbija Stany Zjednoczone. Po sukcesie w tamtejszej wersji Mam Talent artystka została pierwszą Polką, która wzięła udział w specjalnym programie Spotify. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →