John Marshall

Glass Animals pierwszym brytyjskim zespołem na szczycie listy Spotify


27 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Glass Animals mogą pochwalić się sporym sukcesem. Zespół jest pierwszą brytyjską grupą, która znalazła się szczycie światowej listy Spotify Top 50.

Glass Animals z długą drogą do sukcesu

Glass Animals wydali swój ostatni krążek, Dreamland, latem 2020 roku. Płyta jest trochę, jak niektóre rodzaje wina – im starsza, tym lepsza. Dojrzewa i po odleżeniu swojego, jest jeszcze ciekawsza niż wcześniej. Glass Animals odświeżyli nieco album we wrześniu 2021 roku za sprawą singla I Don’t Wanna Talk (I Just Wanna Dance), przypominając także o istnieniu tego wydawnictwa.

Żaden z utworów z krążka nie odniósł jednak aż tak ogromnego sukcesu jak Heat Waves. Utwór ma na ten moment ponad miliard odtworzeń, co czyni go najczęściej słuchanym kawałkiem Glass Animals. To właśnie dzięki niemu Brytyjczycy zapisali się w pewien sposób na kartach historii Spotify oraz brytyjskiej muzyki.

Glass Animals pierwszym brytyjskim zespołem na szczycie listy Spotify
materiały prasowe

Najdłuższa wspinaczka w historii

Zdaję sobie sprawę, że bycie na szczycie Spotify nie jest jakimś wielkim osiągnięciem i wyróżnieniem w świecie muzyki w ogóle, ale warto je odnotować. Utwór Heat Waves znalazł się na światowej liście Spotify Top 50, na której znajdują się najpopularniejsze utwory. Glass Animals są tym samym pierwszym brytyjskim zespołem, który może się tym pochwalić. Średnia liczba codziennych odtworzeń Heat Waves utrzymuje się na poziomie ponad 4 milionów 200 tysięcy. Piosenka została także nominowana do BRIT Awards w kategorii Utwór roku.

Heat Waves od 53 tygodni znajduje się na słynnej liście Billboard Hot 100, a od listopada 2021 roku znajduje się także w pierwszej dziesiątce tego zestawienia. Dojście tam zajęło piosence 42 tygodnie, co jest najdłuższym wynikiem w historii listy. Kawałek Glass Animals jest obecnie na najniższym stopniu podium, ustępując jedynie We Don’t Talk About Bruno z filmu Nasze magiczne Encanto oraz Easy On Me Adele.

Heat Waves z pewnością usłyszymy w Polsce 30 czerwca. Zespół wystąpi na Orange Main Stage podczas Open’er Festival 2022.

Glass Animals – Heat Waves

Glass Animals mogą pochwalić się sporym sukcesem. Zespół jest pierwszą brytyjską grupą, która znalazła się szczycie światowej listy Spotify Top 50. Glass Animals z długą drogą do sukcesu Glass Animals wydali swój ostatni krążek, Dreamland, latem 2020 roku. Płyta jest trochę, jak niektóre rodzaje wina – im starsza, tym lepsza. Dojrzewa i po odleżeniu swojego, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →