Mieszko Piętka

Sara Egwu-James reprezentantką Polski na Eurowizji Junior


27 września 2021

Podziel się newsem:

Poznaliśmy polską reprezentantkę na tegorocznej Eurowizji Junior. Została nią Sara Egwu-James – zwyciężczyni czwartej polskiej edycji programu The Voice Kids.

Sara Egwu-James jedzie na Eurowizję Junior

Jej głos już teraz porównuje się do Whitney Houston czy Celine Dion i wydaje się to być jak najbardziej uzasadnione. Początki króciutkiej muzycznej przygody Sary Egwu-James wiążą się z postacią jej ojca – Johna – który także jest muzykiem. Wystąpił on między innymi w polskim X-Factorze czy Bitwie na głosy. John Egwu-James porusza się raczej w obrębie soulu, r&b czy funku, zaś jego poczynania można kojarzyć z zespołem Sick Live, w którym jest wokalistą, a także z elektronicznego duetu Loui & John.

Jak widać, Sara Egwu-James porusza się w innej stylistyce. Młoda wokalistka była uczestniczką czwartej edycji The Voice Kids, gdzie trafiła do drużyny Tomsona i Barona, aby ostatecznie wygrać tę serię. Sara będzie zatem już czwartą z kolei uczestniczką tego programu, która pojedzie na Eurowizję Junior. Wcześniej były to: zwyciężczyni pierwszej edycji, Roksana Węgiel, Wiktoria Gabor i Alicja Tracz. Dwie pierwsze z wymienionych wokalistek stawały podczas Konkursów Piosenki Eurowizji dla Dzieci na najwyższym stopniu podium.

Sara Egwu-James reprezentantką Polski na Eurowizji Junior!
fot. Piotr Molecki

Z Szansy na Sukces na Eurowizję

Sara Egwu-James, za sprawą decyzji jury w składzie: Roksana Węgiel, Alicja Tracz, Edyta Górniak oraz dzięki głosom widzów, wygrała specjalny odcinek Szansy na Sukces, podczas którego miał zostać wyłoniony nasz reprezentant na Eurowizji Junior. Wokalistka rywalizowała z Marysią Stacherą i Miłoszem Świetlikiem Skierskim. Wykonała między innymi utwór Somebody, przygotowany specjalnie na tę okazję przez Dominika Buczkowskiego-Wojtaszka, Patryka Kumóra, Jana Bieleckiego i Toma Martina. Buczkowski-Wojtaszek oraz Kumór, są także współkompozytorami Superhero, które dało zwycięstwo Viki Gabor.

Sara Egwu-James – SomebodySzansa na Sukces

Finał 19. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 19 grudnia w Paryżu. Wydarzenie będzie miało miejsce na Île Seguin – niewielkiej wyspie znajdującej się na rzece Sekwana. Już teraz trzymamy kciuki za Sarę!

Poznaliśmy polską reprezentantkę na tegorocznej Eurowizji Junior. Została nią Sara Egwu-James – zwyciężczyni czwartej polskiej edycji programu The Voice Kids. Sara Egwu-James jedzie na Eurowizję Junior Jej głos już teraz porównuje się do Whitney Houston czy Celine Dion i wydaje się to być jak najbardziej uzasadnione. Początki króciutkiej muzycznej przygody Sary Egwu-James wiążą się z […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →